GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
KALISZ 2018

W środę, 31 stycznia 2018 r. Hali SP nr 10 w Kaliszu odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli jednej z sześćdziesięciu imprez w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. 

 

P1240423


Imprezę otworzyła Beata Prus, Dyrektor SP nr 10 w Kaliszu.

 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 Kalisz

 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

 

P1240448

 

Jak opisuje Martyna Górna, instruktor Przedszkoliada.pl w Kaliszu: „Podobnie jak zajęcia przez cały rok szkolny, tak i imprezy Przedszkoliada Tour są pełne radości i uśmiechu dzieci.”.

 

IMG_0589

 

Imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour odwiedzają sportowcy z partnerskich klubów. Niewielu kibiców w Polsce wie, że potoczna nazwa piłki ręcznej - „szczypiorniak” pochodzi od jednej z dzielnic Kalisza, Szczypiorna. Nie mogło zatem zabraknąć szczypiornistów - z Energi MKS Kalisz i UKS Nike Kalisz. Ponadto, w imprezie wzięli udział: siatkarki Energi MKS Kalisz i piłkarze nożni KKS Kalisz. 

 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour

 

Sylwia Kucharska, siatkarka Energi MKS Kalisz, wypowiedziała się o Aktywnych Przedszkolakach: „Widzę duży potencjał siatkarski. Dzieci słuchają co się do nich mówi, jest mega. Ja zaczynałam w IV klasie podstawówki, ale im wcześniej tym lepiej.”. 

 

P1240472

 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Kaliszu sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018. 

 

P1240600

 

Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso.

 

P1240684

 

Na zakończenie imprezy, wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura. W imprezie wzięło udział ponad 150 aktywnych przedszkolaków z 8 przedszkoli.

 

20180131_103730

 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Plakat GAPT2018 Kalisz