GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - KALISZ 2017

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017 zawitał do Kalisza! Około 200 Aktywnych Przedszkolaków uczestniczących w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl wzięło udział w trzeciej imprezie tegorocznego cyklu, która odbyła się w kaliskim Zespole Szkół nr 7 im. Marii Konopnickiej.

20170118_102515_edited

Środową imprezę otworzyła dyrektor ZS nr 7 w Kaliszu, Beata Prus. Następnie przyszedł czas na rozgrzewkę, która jest obowiązkowym punktem programu każdej odsłony Grupa Azoty Przedszkoliada Tour. Biorą w niej udział także goście-sportowcy, a tych nie brakowało.

IMG_9271_edited

Aktywnym Przedszkolakom w środę na parkiecie oprócz instruktorów systemu Przedszkoliada.pl towarzyszyli sportowcy z lokalnych klubów sportowych będących partnerami imprezy. Piłkarze KKS Kalisz razem z uczestnikami wydarzenia rozegrali mecz piłkarski.

IMG_9387_edited

Młodzi piłkarze ręczni z klubu bardzo chętnie udzielali przedszkolakom rad podczas rzutów na bramkę. Efekty były widoczne gołym okiem. Na twarzach dzieci pojawiał się uśmiech od ucha do ucha.

IMG_9535_edited_edited

Z pomocą przyszedł też gospodarz każdej z imprez największego w Europie cyklu o charakterze sportowym dla dzieci w wieku przedszkolnym - czerwony Kangur Przedszkoliada.pl. Nie tylko przybijał przysłowiowe "piątki" i zagrzewał przedszkolaków podczas ćwiczeń, ale sam również się zaangażował i stanął na bramce.

IMG_9487_edited

Uśmiech był częstym gościem na twarzach dzieci w strefie, w której Herlitz i Pelikan wraz z nami tworzą ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków Przedszkoliada.pl pod tytułem „Pokoloruj Sport”. Za pomocą kredek uczestnicy imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour przelewają na papier wszystko to, co kojarzy im się ze sportem i kulturą fizyczną. Ile metrów emocji pokolorują Aktywne Przedszkolaki?

IMG_9396_edited

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki uczestniczące w środowej imprezie otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz upominki od partnerów przedsięwzięcia. Po ceremonii dekoracji przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie.

20170118_113623_edited

Dziękujemy Aktywnym Przedszkolakom i przedstawicielom przedszkoli za obecność, a także wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017 w Kaliszu. Zapraszamy na kolejną imprezę, która odbędzie się 24 stycznia w Płońsku.

Parter Tytularny - Grupa Azoty S.A.

Patronat Honorowy - Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i Polski Komitet Olimpijski

Lokalny Patronat Honorowy - Prezydent Kalisza Pan Grzegorz Sapiński

Partnerzy Wspierający - Herlitz, Pelikan, Storaenso, Decathlon, FittyKid, Piątnica

Lokalni Partnerzy Wspierający - KKS Kalisz, UKS Nike