PRZEDSZKOLIADA EVENT 2014 - KALISZ

24 marca w Kaliszu odbyła się impreza z cyklu Przedszkoliada Tour 2014. Kaliska impreza jest już 12 imprezą z pośród 23 zaplanowanych w całym kraju na ten rok. W hali sportowej Zespołu Szkół nr 7 przy ul. Karpackiej w Kaliszu swoje sportowe umiejętności mogło zaprezentować blisko 150 dzieci z kaliskich przedszkoli. W imprezie wzięły udział Niepubliczne Przedszkola „Kolorowy świat”, „Pluszaki” i „Pluszowy Miś” oraz Publiczne Przedszkole nr 19 z oddziałami integracyjnymi.

Jak zawsze na Eventach Przedszkoliady gościem honorowym był Kangur Przedszkoliady. Widać było, że dzieci bardzo polubiły przedszkoliadową maskotkę i nie odstępowały go ani na krok. Kangur był wszędzie, raz stał na bramce żeby chwilę potem ścigać się z dziećmi w sztafecie.

Hala była podzielona na sześć stacji, na których dzieci mogły kolejno: rzucać do kosza, strzelać bramki jak piłkarze oraz rzucać jak piłkarze ręczni, po ścigać się w sztafetach, poodbijać piłkę przez siatkę jak siatkarze, zagrać na środku mecz piłki nożnej i zjeść coś oraz uzupełnić płyny się na stacji odpoczynkowej. - Założenia tej imprezy to przede wszystkim świetna zabawa z piłką i cztery dyscypliny: piłka nożna, piłka ręczna, koszykówka i siatkówka. To są ćwiczenia, które na co dzień dzieci mają w przedszkolach - mówi Łukasz Polak, promotor lokalny „Przedszkoliady”.

Dzieciom w zabawie pomagali prawdziwi sportowcy z kaliskich klubów: siatkarze i szczypiorniści z MKS Kalisz, piłkarze i piłkarki Calisii oraz reprezentanci UKS „Nike”. Zawodnicy szybko znaleźli wspólny język z dzieciakami i chętnie dzielili się wiedzą i prezentowali swoje umiejętności sportowe.

Po zakończeniu sportowych zmagań organizatorzy zaplanowali pokazy przeprowadzone przez obecnych na Evencie sportowców. Piłkarze pokazali trochę żonglerki, siatkarze wymienili kilka spektakularnych podań a specjaliści od szczypiorniaka zagrali pokazowe akcje.

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz medale Przedszkoliady i zapozowały do tradycyjnego wspólnego zdjęcia ze wszystkimi uczestnikami Eventu.