PRZEDSZKOLIADA TOUR 2013 KALISZ

We wtorek 9 kwietnia o godz. 10:00 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 7 przy ul. Karpackiej w Kaliszu odbyła się I edycja kaliskiego Przedszkoliada Event. W sportowych zmaganiach, które otworzył dyrektor Tomasz Wasela,  udział wzięło ok. 100 przedszkolaków z przedszkoli Kalisza i Nowych Skalmierzyc. W konkurencjach sportowych brali udział przedszkolacy z Niepublicznego Przedszkola „ Kolorowy Świat”, Niepublicznego Przedszkola „Calineczka”, Niepublicznego Przedszkola „Pluszaki”, Publicznego Przedszkola „Bajka”, Publicznego Przedszkola nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi, Niepublicznego Przedszkola „Szczęśliwa Trzynastka”, Publicznego Przedszkola nr 31 w Kaliszu oraz Publicznego Przedszkola „Jarzębinka” z Nowych Skalmierzyc

Imprezę uświetnili swoją obecnością piłkarze KP Calisii Kalisz z trenerem Sławomirem Majakiem i wiceprezesem Piotrem Jasińskim. To właśnie piłkarze KP Calisii Kalisz dodatkowo mobilizowali młodych sportowców do walki w duchu fair-play i zaangażowania w gry, zabawy i sportowe konkurencje na parkiecie. Szczególne podziękowania należą się również uczennicom Gimnazjum nr 7 w Kaliszu, które w znakomity sposób zadbały o uśmiech przedszkolaków podczas I Kaliskiego Przedszkoliada Event. Na imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć gościa z Australii – KANGURA.

Atrakcje nie były jednak przewidziane tylko dla aktywnych przedszkolaków. Rodzice zebrani na trybunach mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach zorganizowanych przez sieciowych partnerów PRZEDSZKOLIADA TOUR 2013. Firma BEFADO producent obuwia dziecięcego przygotował konkurs "ZDROWA STOPA" w którym wszyscy uczestnicy otrzymali buciki Reprezentacji Polski dla przedszkolaków. Drugim konkursem był quiz o zdrowym odżywianiu, w którym nagrodami były zestawy zdrowej żywności od firmy KUPIEC.

Po zmaganiach sportowych młodych sportowców przyszedł oczywiście czas na wręczenie pamiątkowych dyplomów i medali, które na szyjach małych zawodników zawieszał trener Sławomir Majak, oraz upominków ufundowanych przez parterów sieciowych Befado, Kupiec i GoGoSqueeZ.

Nie zabrakło także wspólnego zdjęcia wszystkich przedszkolaków z KANGUREM, zawodnikami Calisii Kalisz oraz pozostałymi organizatorami I Kaliskiego Przedszkoliada Event, a hasło TO NIE POMYŁKA – PRZEDSZKOLE I PIŁKA będzie towarzyszyć przedszkolakom przez cały rok. Bo już za rok kolejna impreza z cyklu PRZEDSZKOLIADA TOUR w Kaliszu. Już nie możemy się doczekać. Taka zabawa i tyle uśmiechu tylko w PRZEDSZKOLIADA TOUR. Do zobaczenia w przyszłym roku.