PRZEDSZKOLIADA TOUR KALISZ 2015

Do niezwykle udanych zaliczymy Przedszkoliada Tour 2015 w Kaliszu, który odbył się we wtorek 24 marca. W imprezie dla najmłodszych wzięło udział blisko 220 aktywnych przedszkolaków, które zachwycały swoimi umiejętnościami i zaangażowaniem.

DSC_0071_edited

Co ważne - najmłodsi dawali z siebie wszystko nie tylko w samych zawodach. Niezwykłą atmosferę stworzyły dodatkowo przedszkolaki, które zasiadły na trybunach w sali gimnastycznej kaliskiego gimnazjum nr 7. Wesoły i kolorowy doping nie ustawał nawet na chwilę, a dzieci na tę okazję były przygotowane w stu procentach. Gromkiemu dopingowi towarzyszył bębenek, dziewczynki wymachiwały kolorowymi pomponami, a do walki przedszkolaków zagrzewały nie tylko okrzyki, ale i przygotowane specjalnie na tę okazję transparenty. Kalisz w kwestii dopingu, spisał się więc na „szóstkę”.

DSC_0092_edited

Cała impreza odbyła się przy współudziale piłkarzy ręcznych MKS-u Kalisz, piłkarzu KKS-u Kalisz oraz młodych piłkarzy ręcznych z UKS-u NIKE Kalisz. Nieocenioną pomoc organizatorzy wydarzenia otrzymali także od uczennic gospodarza imprezy - Gimnazjum nr 7 w Kaliszu.

DSC_0078_edited

Dziewczęta dały z siebie wszystko m.in. na stacji hokejowej, gdzie przedszkolaki uczyły się strzałów na bramkę. To nieodłączny punkt każdej tegorocznej imprezy w Przedszkoliada Tour. Ogólnopolskim partnerem sportowym PRZEDSZKOLIADA.PL jest  bowiem Polski Związek Hokeja na Lodzie. Podczas cyklu imprez, PZHL promuje nie tylko swoją dyscyplinę sportu, ale i Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie dywizji 1A, które w dniach 19-25 kwietnia odbędą się w Krakowie.

DSC_0075_edited

Po intensywnych zajęciach dzieci w stacji spoczynkowej mogły posilić się pysznym i zdrowym jedzeniem. W ramach propagowania przez Przedszkoliadę zdrowego odżywiania na stoliku pojawiło się dużo pysznych i świeżych owoców oraz zdrowe naturalne soki bez cukru. Wszystko zniknęło bardzo szybko,  bowiem po aktywnie spędzonym czasie, przedszkolakom apetyty dopisywały.

DSC_0083_edited

Na koniec nie zabrakło oczywiście pięknych pamiątkowych medali oraz wspólnego zdjęcia niezwykle licznej grypy z Kalisza.

DSC_0103_edited

W kaliskich zawodach nie mogło zabraknąć również honorowego gościa każdej przedszkoliadowej imprezy, czyli kangura Przedszkoliady.

DSC_0084_edited

Projekt  mający na celę szerzenie aktywności fizycznej wśród najmłodszych i uczący dzieci zdrowego życia współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a honorowy patronat nad cyklem imprez objął Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat.

EVENT PLAKAT 2015 kalisz pasek