GRUPA AZOTY
PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016
Kalisz

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 zawitała do Kalisza. Dwudziestego drugiego marca impreza odbyła się w hali Zespołu Szkół nr. 7 im. Marii Konopnickiej. Z Aktywnymi Przedszkolakami trenowali między innymi koszykarze i piłkarze MKS Drogbruk Kalisz – Mateusz Jędrusiak, Tomasz Bartkowski, Adam Wasiluk i Ivelin Kostov.

zdj1

- Dzisiejsza Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w Kaliszu była rewelacyjnie przygotowana zarówno pod kątem organizacji jak i atrakcji dla uczestników. Bardzo dobrze, że istnieją takie projekty. Dzięki temu dzieciaki wcześniej zaczynają uprawiać sport, co bez wąpienia pozwoli rozwinąć im skrzydła w przyszłości. W końcu im wcześniej tym lepiej! - podsumował Mateusz Jędrusiak, koszykarz KKS Drogbud Kalisz.

DSC02390_edited

Rodzice i wychowawcy zadbali o niepowtarzalną atmosferę na trybunach. Banery, pompony, jednolite barwy, to tylko kilka z cieszących oko elementów wizualnych. O ciszy nie było mowy. Doping i gromkie brawa zapewne słyszalne w całej okolicy.

DSC02383_edited

- Bardzo dobra atmosfera, świetny pomysł, a jeszcze lepsze wykonanie. W dzisiejszych czasach, w dobie rozwoju techniki, ciężko zachęcić dzieci do aktywności ruchowej, która nie opiera się na wciskaniu odpowiednich klawiszy przed monitorem. W przypadku Przedszkoliada.pl dzieci nie odczuwają tego jako przymusowych zajęć. Jest to dla nich zabawa, w którą niesamowicie się angażują. Nie pozostaje mi nic innego jak polecić ten event i zachęcić inne placówki do uczestnictwa. - powiedziała z uśmiechem Pilarska Małgorzata, wychowawca w przedszkolu nr. 19 w Kaliszu.

DSC02393_edited

Podczas dzisiejszej imprezy niezwykle pomocni okazali się wolontariusze z miejscowego gimnazjum. Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, od razu zakasali rękawy i pomogli w najdrobniejszych szczegółach aby wszystko przebiegło wzorowo.

DSC02370_edited

- Bardzo się cieszę, że Grupa Azoty Przedszkoliada Tour odbywa się już po  raz czwarty. Do organizacji imprezy włączają się także uczniowie – zawodnicy, działającego przy szkole klubu UKS Nike, trenujący na codzień piłkę ręczną. Uważam, że jest to bardzo dobra forma zachęcenia dzieci do aktywności ruchowej przez zabawę już od wieku przedszkolnego. Dodatkowo w trakcie trwania imprezy rodzice mogli zapoznać się z ofertą szkoły, a dzisiejsze wyderzenie na pewno pomogło dokonać właściwego wyboru.

DSC02388_edited

Dzięki opiekunom i prowadzącym wszyscy czuli się równi. "Przybita piątka" od razu wywoływała uśmiech na twarzy malucha i motywowała do dalszej zabawy.

DSC02380_edited

Jak przy każdej imprezie Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016, na zakończe Aktywne Przedszkolaki otrzymał zasłużony medal a także pakiet upominków od naszych partnerów. Do zobaczenia za rok:)

DSC02397_edited

plakat Azoty PTour2016 kalisz