GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - PAWŁOWICE 2017

We wtorek 7 lutego w Gminnym Ośrodku Sportu w Pawłowicach odbyła się impreza z cyklu GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR. Uczestniczyły w niej dzieci z dziewięciu przedszkoli.

Wydarzenie oficjalnie otworzył Wójt Gminy Pawłowice Franciszek Dziendziel, a na samym początku pokaz taneczny zaprezentował Klub Active Pawłowice, czyli cheerleaderki siatkarskiego klubu Jastrzębski Węgiel będącego jednym z partnerów sportowych imprezy.

20170207_095947

Aktywnym Przedszkolakom na stacji siatkarskiej pomagali w Pawłowicach siatkarze jednego z czołowych klubów Plusligi, Jastrzębskiego Węgla: kapitan Patryk Strzeżek, Marcin Bachmatiuk, Jakub Popiwczak, a także Maciej Muzaj.

Siatkarska tematyka była wszechobecna w Pawłowicach. Zorganizowany został konkurs dla rodziców, w którym mieli odbijać piłkę sposobem górnym oraz dolnym. Jak się okazało, rodzice radzili sobie naprawdę dobrze. Podobnie jak ich pociechy.

Siatkarze Jastrzebskiego Wegla wspieraja akcje Przedszkoliada.pl

W Gminnym Ośrodku Sportu Jastrzębski Węgiel miał więcej przedstawicieli niż wspomniani zawodnicy. Czerwonemu Kangurowi Przedszkoliada.pl w Pawłowicach towarzyszył bowiem Czarny Rycerz, maskotka Jastrzębskiego Węgla, który bardzo chętnie razem z Aktywnymi Przedszkolakami doskonalił elementy nie tylko siatkówki, ale także choćby piłki ręcznej.

DSC_9880<

W gronie sportowców, którzy towarzyszyli Aktywnym Przedszkolakom w Pawłowicach, byli także młodzi piłkarze GKS Pniówek 74.

DSC_4327

DSC_4293

Nieoceniona podczas wtorkowej imprezy była pomoc wolontariuszy z Gimnazjum Strumień. Gimnazjaliści służyli pomocą na każdym kroku.

DSC_4425

Dzieci tradycyjnie na chwilę zamieniały piłki na kredki w strefie, w której Herlitz i Pelikan wraz z nami tworzą ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków Przedszkoliada.pl pod tytułem „Pokoloruj Sport”. Rysują na kilkumetrowym arkuszu papieru wszystko to, co kojarzy im się ze sportem i kulturą fizyczną. Ile metrów emocji pokolorują Aktywne Przedszkolaki?

DSC_0018

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki uczestniczące w środowej imprezie otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz upominki od partnerów przedsięwzięcia. Gospodarz imprezy - Gminny Ośrodek Sportu w Pawłowicach - ufundował natomiast vouchery na basen.

Siatkarze Jastrzebskiego Wegla wspieraja akcje Przedszkoliada.pl

DSC_0166

Dziękujemy Aktywnym Przedszkolakom i przedstawicielom przedszkoli za obecność, a także wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017 w Pawłowicach. Kolejna impreza odbędzie się 8 lutego w Bielsku-Białej.

plakat Azoty PTour2017 Pawłowice