GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - ŁÓDŹ 2017

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017 wystartował! Pierwsza z 35 imprez zaplanowanych w 23 lokalizacjach odbyła się w Łodzi, w hali Centrum Sportu Uniwersytetu Łódzkiego. W czwartkowym wydarzeniu uczestniczyło około pięciuset Aktywnych Przedszkolaków, którzy uczestniczą w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl

1

Czwartkowa impreza została zorganizowana we współpracy z Wydziałem Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, który jest partnerem Przedszkoliada.pl od początku istnienia systemu. Honorowy Patronat objął Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień.

2

Dzieci, szczęśliwe i podekscytowane, chętnie brały udział w zabawach. Zagrzewał je oczywiście gospodarz każdej imprezy, czerwony kangur Przedszkoliada.pl. Odpowiedź na pytanie „czy znacie już kangura?” zawsze brzmiała jednakowo: tak! - krzyczały radosne przedszkolaki.

3

Nie zabrakło oczywiście sportowców z klubów będących lokalnymi partnerami sportowymi.
- To bardzo fajna akcja. Pokazuje dzieciom, że warto uprawiać sport. Świetnie, że coś takiego zostało zorganizowane – powiedziała siatkarka Budowlanych Łódź, Anna Osińska. Czy ktoś już błysnął smykałką do siatkówki? - Oj tak, bardzo dużo dzieci. Naprawdę, są świetne. Jestem pewna, że niektóre z nich będą kiedyś grały w siatkówkę.

4

Dzieci miały okazję spróbować swoich sił pod okiem instruktorów i sportowców w czterech dyscyplinach: siatkówce, piłce nożnej, koszykówce, a także w piłce ręcznej.
- To bardzo dobra inicjatywa – mówili zgodnie szczypiorniści i szczypiornistki CHKS Łódź, którzy pomagali Aktywnym Przedszkolakom oddawać rzuty na bramkę.

5

6

Aktywność sportowa to nie wszystko. Herlitz i Pelikan wraz z nami tworzą ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków Przedszkoliada.pl pod tytułem „Pokoloruj Sport”. Dzieci z uśmiechem na twarzach i z kredkami w rękach przelewają na papier wszystko to, co kojarzy im się ze sportem i kulturą fizyczną. Ile metrów emocji pokolorują Aktywne Przedszkolaki?

7

Filozofia zdrowego odżywiania to także ważny element Przedszkoliada.pl. Jedna ze stref jest zawsze poświęcona zdrowemu odżywianiu. Dzieciaki mogły uzupełnić energię i wrócić do zabawy.

8

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz specjalne prezenty od Herlitza i Pelikana. Na uczestników czekała jeszcze niespodzianka od Rossmanna – sympatyczne misie, z którymi dzieci bardzo szybko się zaprzyjaźniły.

9

Dziękujemy Aktywnym Przedszkolakom i przedstawicielom przedszkoli za obecność, a także wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017 w Łodzi. Zapraszamy na kolejną imprezę, która odbędzie się 17 stycznia w Ostrowie Wielkopolskim.

Grupa Azoty - Partner tytularny, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Rzecznik Praw Dziecka, Polski Komitet Olimpijski, Stora Enso, Pelikan Polska, herlitz Polska, Decathlon Polska, Piątnica, Fitty Kid Polska, MiniMini+, Wydawnictwo Edipresse Polska, Promuje Łódzkie, Wydział Nauk o Wychowaniu, Uniwersytet Łódzki, Budowlani SA ŁÓDŹ, Budowlani Łódź, CHKS ŁÓDŹ Handball Team, Express Ilustrowany, TOYA, Primavera, City Studio Body& Fitness Łódź, Rossmann Polska.

plakat Azoty PTour2017 Łódź 1_edited