Przedszkoliada Tour 2013 Łódź

10 i 11 stycznia w Łodzi rozpoczęto PRZEDSZKOLIADA TOUR 2013 - największy w Polsce cykl imprez o charakterze sportowo-rozrywkowym dla przedszkolaków.

Ze względu na bardzo dużą liczbę dzieci event został podzielony na cztery tury - mówi Michał Kłosiński, Project Manager Przedszkoliady.- Halę Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Styrskiej 20/24 odwiedziło prawie 1000 dzieciaków z ponad 30 przedszkoli z regionu łódzkiego. Łącznie, w imprezach Przedszkoliada Tour w całej Polsce, możliwość zabawy, współzawodnictwa i prezentacji swych umiejętności uzyska blisko 4000 dzieci.

Współorganizatorem imprezy w Łodzi był Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, a honorowy patronat objęli; Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Rektor Uniwersytetu Łódzkiego prof. Włodzimierz Nykiel oraz Dziekan WNOW prof. Danuta Urbaniak-Zając. Sportowym Partnerem została PGE SKRA Bełchatów, a w zabawach z dziećmi aktywnie uczestniczyli siatkarze: Łukasz Zugaj, Michał Koźmiński, Bartosz Cędzyński i Jędrzej Maćkowiak.

Pozostali partnerzy lokalni łódzkiej imprezy to Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, AZS Łódź oraz Straż Miejska w Łodzi.

Zabawa była znakomita, a sportowym emocjom cały czas towarzyszył uśmiech zarówno na twarzach dzieci, jak i prowadzących imprezę w tym Kangura Przedszkoliady.

W sportowych zmaganiach dzieciom towarzyszyli instruktorzy Przedszkoliady, sportowcy PGE SKRY Bełchatów i AZS-u Łódź oraz studenci Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ, którzy kierowani przez Dr Annę Maszorek-Szymalę, już kolejny rok w ramach wolontariatu pomagają w organizacji tej imprezy . Boisko było podzielone na 6 stacji, na każdej z nich na aktywnych przedszkolaków czekały inne atrakcje:

STACJA "SIATKARSKA"

STACJA "WYŚCIGI"

STACJA "MECZ PIŁKARSKI"

STACJA "ENERGETYCZNA"

STACJA "STRZELECKA"

STACJA "KOSZYKARSKA"

Oprócz sportowej części imprezy, uczestnicy oraz kibice mieli zapewnione przeróżne inne atrakcje.

Firma BEFADO - partner Przedszkoliada Tour 2013, zorganizował konkursy dla publiczności pn."ZDROWA STOPA". W konkursach do wygrania były buty Reprezentacji Polski marki BEFADO, oczywiście w rozmiarach dziecięcych.

Kolejny partner całego cyklu imprez - producent zdrowej żywności firma KUPIEC, przygotował quiz o zdrowym odżywianiu dla rodziców naszych Aktywnych Przedszkolaków, w końcu ma wiedzieć jak zdrowo się odżywiać, jeśli nie rodzice przyszłych Mistrzów Świata. Uczestnicy konkursów otrzymywali zestaw zdrowych produktów żwywieniowych marki KUPIEC.

Po zakończeniu głównej części eventu, dzieci wspólnie z Kangurem, z instruktorami, sportowcami i nauczycielkami zatańczyły "taniec Kubusia". Kiedy dzieci przygotowywały się już do ceremonii wręczenia nagród, na salę wpadł niespodziewany gość...

Był to uśmiechnięty od "ucha do ucha" GOGOSQUEEZ! Czyli saszetka wypełniona 100% owocowym musem. Maskotka GoGo squeeZ razem z prowadzącym nauczyli dzieci znaczenia słówek GO oraz SQUEEZ, po czym przeprowadzili krótką animację w której na koniec wszyscy razem krzyknęli SQUEEZ i przytulili się do siebie. Później każde dziecko otrzymało saszetkę pysznego musu i... wreszcie przyszedł czas na ceremonię wręczenia nagród!

Wszystkie aktywne przedszkolaki otrzymały DYPLOMY PRZEDSZKOLIADA TOUR 2013, upominki od firmy KUPIEC pyszne i zdrowe MINI WAFELKI i kaszkę mannę "COŚ NA ZĄB" oraz zestaw kolorowanek z Kangurkiem.

...i tak wspólnym zdjęciem zakończyła się łódzka edycja Przedszkoliady, widzimy się w Łodzi za rok w jeszcze większym gronie, a teraz czas na kolejną imprezę w ramach największego cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków - PRZEDSZKOLIADA TOUR 2013 - ŁASK już 15.01 ZAPRASZAMY!!!