PRZEDSZKOLIADA EVENT 2014 - ŁÓDŹ

9 stycznia w Łodzi rozpoczęto PRZEDSZKOLIADA TOUR 2014 - największy w Polsce cykl imprez o charakterze sportowo-rozrywkowym dla przedszkolaków.

To już czwarta impreza Przedszkoliady w Łodzi. To tutaj w Łodzi wszystko się zaczęło i jak co roku właśnie z Łodzi ruszamy na objazd po całej Polsce. Jedna impreza za nami, kolejne dwadzieścia dwie przed nami. - mówi Łukasz Raj, Project Manager Przedszkoliady.

Halę Centrum Sportu i Rekreacji Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Styrskiej 20/24 odwiedziło prawie 200 dzieciaków z 8 łódzkich przedszkoli oraz zajęć stacjonarnych. Łącznie, w imprezach Przedszkoliada Tour w całej Polsce, możliwość zabawy, współzawodnictwa i prezentacji swych umiejętności uzyska blisko 3000 dzieci.

Współorganizatorem imprezy w Łodzi był Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego, a honorowy patronat objęli; Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska. Sportowym Partnerem została PGE SKRA Bełchatów, a w zabawach z dziećmi aktywnie uczestniczyli siatkarze: Łukasz Pietrzak, Dawid Konieczny i Jędrzej Maćkowiak.

Pozostali partnerzy lokalni łódzkiej imprezy to Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz AZS Łódź.

Zabawa była znakomita, a sportowym emocjom cały czas towarzyszył uśmiech zarówno na twarzach dzieci, jak i prowadzących imprezę w tym Kangura Przedszkoliady.

W sportowych zmaganiach dzieciom towarzyszyli instruktorzy Przedszkoliady, sportowcy PGE SKRY Bełchatów i AZS-u Łódź oraz studenci Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ, którzy kierowani przez Dr Annę Maszorek-Szymalę, już kolejny rok w ramach wolontariatu pomagają w organizacji tej imprezy. Boisko było podzielone na 6 stacji, na każdej z nich na aktywnych przedszkolaków czekały atrakcje takie jak wyścigi, mecze piłki nożnej, nauka przebijania piłki przez siatkę czy też strzały na bramkę.

Po zakończeniu głównej części eventu, dzieci wspólnie z Kangurem, z instruktorami, sportowcami i nauczycielkami zatańczyły "taniec Kubusia" i wreszcie przyszedł czas na ceremonię wręczenia oficjalnych DYPLOMÓW PRZEDSZKOLIADA TOUR 2014!

...i tak wspólnym zdjęciem zakończyła się łódzka edycja Przedszkoliady, widzimy się w Łodzi za rok w jeszcze większym gronie, a teraz czas na kolejną imprezę w ramach największego cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków - PRZEDSZKOLIADA TOUR 2014 – STALOWA WOLA już 23.01 ZAPRASZAMY!!!