Łódź

W dniach 15-16 marca w hali Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego (ul. Styrska 20/24) odbył się III ŁÓDZKI PRZEDSZKOLIADA EVENT. To impreza sportowa dla dzieci w wieku przedszkolnym, uczestniczących w unikalnym na skalę krajową ogólnopolskim systemie ruchowym – PRZEDSZKOLIADA.PL.

W łódzkim evencie wzięło udział około 700 dzieci z łódzkich przedszkoli, dlatego impreza została podzielona na dwa dni i cztery tury (poranną i popołudniową). W każdej z tur udział wzięło około 150 przedszkolaków. Przedszkolakom towarzyszyły ćwiczenia i zabawy sportowe. Wśród nich były m.in. zabawa w „węża”, strzały na bramkę, rzuty do kosza, slalomy i biegi z piłką, a także największa atrakcja – mecz w piłkę nożną. Po wysiłku był jednak czas na odpoczynek a także konieczne dla każdego sportowca uzupełnienie braków energetycznych, o co zadbał Łódzki Rynek Hurtowy ZJAZDOWA S.A., który ufunował wodę i jabłka dla młodych sportowców. W trakcie przerwy, o higienę przedszkolaków dbali strażnicy miejscy, którzy wraz ze strażnikiem-psem Nikitą, wyjaśniali jak ważna jest higiena.
Po każdej turze miało miejsce zakończenie zawodów. Za każdym razem, wszyscy uczestnicy tańczyli taniec PRZEDSZKOLIADY. Była także chwila na popisy akrobatyczne kangura, który jest maskotką PRZEDSZKOLIADY, a także wręczenie gadżetów od sieci Drogerii ROSSMANN. Na sam koniec, wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy potwierdzające udział w PRZEDSZKOLIADZIE, a także zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.
III ŁÓDZKI PRZEDSZKOLIADA EVENT był szóstą tegoroczną imprezą cyklu PRZEDSZKOLIADA TOUR 2012 w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej PRZESZKOLIADA.PL. Wcześniej, imprezy odbywały się w Ostrowie Wielkopolskim, Gliwicach, Słupsku, Radzyminie i Jastrzębiu Zdroju, jednak w Łodzi w evencie wzięło udział najwięcej uczestników.
Organizatorami łódzkiego eventu byli: PRZEDSZKOLIADA.PL i Wydział Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Event wspierał Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Łódzki Rynek Hurtowy Zjazdowa S.A., Sieć drogerii Rossmann i komis dla dzieci BOMBIK.
Patronat honorowy nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Dziekan Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ prof. dr hab. Grzegorz Michalski.
Partnerami medialnymi imprezy byli TVP Łódź, Dziennik Łódzki, NaszeMiasto.pl, Polskie Radio Łódź oraz patroni całego PRZEDSZKOLIADA TOUR 2012: Ciufcia.pl, Tajemnicza Kuchnia, Zosia i Kevin oraz Przedszkolak.pl.

O PRZEDSZKOLIADZIE.pl a także o evencie mówili przedstawiciele PRZEDSZKOLIADY oraz nasi partnerzy:
Przedszkoliada Event Łódzkie 2012 poza niezwykłą postawą naszych małych zawodników, gwarantuje odpowiednią oprawę muzyczną i atrakcje przygotowane dla wszystkich przedszkolaków. W tegorocznej imprezie wzięło udział ponad 700 przedszkolaków z łódzkich przedszkoli. To rekordowa liczba jeśli chodzi o tego typu wydarzenie dlatego musieliśmy podzielić cały event na dwa dni i cztery tury. Myślę, że wszyscy uczestnicy imprezy na długo zapamiętają hasło - TO NIE POMYŁKA PRZEDSZKOLE I PIŁKA – mówi Michał Kłosiński Project Manager Przedszkoliada.pl

To już trzeci kolejny rok, w którym Pani Hanna Zdanowska wspiera Przedszkoliadę. Pierwszy event w 2010 roku objęła patronatem jeszcze przed tym jak została zaprzysiężona na stanowisko Prezydenta Miasta Łodzi.
Śledzę Przedszkoliadę od samego początku i bardzo cieszę się, że tak pozytywna inicjatywa miała swój zalążek w Łodzi. Mając na uwadze harmonijny rozwój dzieci w naszym mieście, musimy zagwarantować im aktywność ruchową od najmłodszych lat. – mówi Pani Prezydent Hanna Zdanowska

O Przedszkoliadzie wypowiedziała się również Dr Anna Maszorek-Szymala z Wydziału Nauk o Wychowaniu UŁ, który jest współorganizatorem łódzkiego eventu:
Przedszkoliada.pl system rozrywki ruchowej znany w całej Polsce cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko przedszkolaków ale także nas naukowców z UŁ. Instruktorzy Przedszkoliady poprzez zabawę z piłką od najmłodszych lat uczą dbałości o zdrowie, przekazują potrzebę aktywności ruchowej i zdrowego stylu życia, uczą zachowań prozdrowotnych, które pozostaną na całe życie.
UŁ Wydział Nauk o Wychowaniu kształcąc specjalistów kultury fizycznej i zdrowotnej jak najbardziej widzi potrzebę współpracy, dlatego wspomagamy przedszkoliadę.pl.
Dla ponad 700 dzieci z terenu Łodzi i okolic, biorących udział w zabawie jest to wielka radość i okazja do spotkania z rówieśnikami, dla naszych studentów okazja do sprawdzenia swoich umiejętności organizacyjnych.
Wciąż wzrastająca popularność przedszkoliady.pl jest potwierdzeniem doskonale działającego systemu zajęć, kolorowe piłki, profesjonalnie przygotowani instruktorzy, pełni zapału i radości z przebywania z dziećmi, świetnie przygotowany program zajęć – to atuty, z których jesteśmy dumni jako mieszkańcy Łodzi.
Wydziałowa Rada Pracodawców przy WNoW, do której na stałe wpisała się przedszkoliada.pl jako firma promująca zdrowie wspomaga partnera i kibicuje we wszystkich działaniach.

Bartosz Grelewski łódzki Promotor Przedszkoliady zaprasza do zapoznania się z Przedszkoliadą pozostałe przedszkola z aglomeracji łódzkiej: Przedszkoliada event to wielka frajda dla dzieci, ale także dla instruktorów, wolontariuszy i wszystkich organizatorów. W Przedszkoliadzie pracują i współpracują z nią ludzie, których fachowość i kwalifikacje są równie istotne dla powodzenia programu jak pozytywne podejście do dzieci. Naszym celem i ambicją jest pokazać w całej Łodzi i okolicach jak wygląda Przedszkoliada i jaką radość daje dzieciom i ich rodzicom - dlatego na tegoroczny event zaprosiliśmy również przedstawicieli przedszkoli, które nie borą udziału w programie, może w przyszłym roku również przyłączą się do Przedszkoliady.