GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
KIELCE 2018

We wtorek, 6 marca 2018 r. w Hali VI LO przy ul. Gagarina 9 w Kielcach odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli jednej z sześćdziesięciu imprez w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. 

DSC_0201

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

DSC_0093

W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich Przedszkoliada.pl, w tym Dafi Społem Kielce, Korona Kielce, AZS UJK Kielce, oraz Stowarzyszenia Korona Handball Kielce

DSC_0156

Szymon Biniek, zawodnik Dafi Społem Kielce tak skomentował Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w Kielcach: „Bawimy się świetnie, ale przedszkolaki dają w kość. Są bardzo aktywne i cieszę się że mogę z nimi pracować. Dziękuję też za pomoc paniom wychowawczyniom z przedszkoli.”. 

DSC_0178

Z kolei Kornelia Czubaj, rozgrywająca Korona Handball Kielce wcieliła się w wyjątkową dla siebie rolę - bramkarza: „Niestety, dziś nie sprawdziłam się w roli bramkarza, ponieważ wszystkie rzuty przedszkolaków wpadały do siatki.”. Dodała również na temat Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w Kielcach: „To wspaniała impreza i bardzo cieszę się, że mogę tu być. Taka zabawa z dziećmi to dla mnie wspaniałe wydarzenie.”. 

DSC_0187

Już po raz kolejny, w przeprowadzenie Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w Kielcach zaangażowała się społeczność VI Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego w Kielcach. Impreza odbyła się w Hali Szkoły, a w przeprowadzeniu wydarzenia pomagała liczna grupa wolontariuszy - uczniów Liceum. 

DSC_0152

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Kielcach sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018. 

 

DSC_0112

 

Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso.

DSC_0262

Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan, a także od partnera lokalnego - Polbruk S.A. 

DSC_0278

W imprezie wzięło udział niemal 200 dzieci z Kielc i okolicznych miejscowości. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

Plakat GAPT2018 Kielce

PATRONAT HONOROWY:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda

PARTNER TYTULARNY:

Grupa Azoty

PARTNERZY WSPIERAJĄCY:

Pelikan, Herlitz, Stora Enso, fittykid.pl

CENTRALNY PARTNER MEDIALNY:

TVP ABC

LOKALNI PARTNERZY SPORTOWI:

Dafi Społem Kielce, Korona Kielce, AZS UJK Kielce, Stowarzyszenie Korona Handball Kielce

LOKALNI PARTNERZY MEDIALNI

TVP 3 Kielce, Gazeta Wyborcza Kielce, Echo Dnia, Radio Kielce

PARTNERZY LOKALNI:

Polbruk S.A., Wszechnica Świętokrzyska