PRZEDSZKOLIADA TOUR 2014 - KIELCE

Druga edycja kieleckiej imprezy PRZEDSZKOLIADA TOUR 2014 KIELCE odbyła się dnia 7 kwietnia 2014. Po raz kolejny współorganizatorem i gospodarzem imprezy było VI LO im. J.Słowackiego w Kielcach. 70 przedszkolaków z przedszkoli Happy Days, Mały Świat oraz ćwiczące w SP27 i SP 33 grało i bawiło się na 5 stacjach sportowych oraz odpoczywało i nabierało sił na stacji spoczynkowej. Na stajach sportowych dzieci pokazywały to, czego uczyły się przez cały rok: podstaw gier w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę nożną. Najatrakcyjniejszą stacją, podczas której dzieci walczyły do upadłego, był mecz piłki nożnej- dziwnym trafem większość meczy kończyła się remisem- 1:1!

Wszystkie ćwiczenia przedszkolaki wykonywały pod czujnym okiem nauczycieli WF z VI LO im. J.Słowackiego, starszych kolegów z liceum oraz instruktorów Przedszkoliady. Dzieci odwiedzili również goście specjalni: Kangur - przyjaciel Przedszkoliady, który przyjechał prosto z Australii oraz Król Juliusz- Przyjaciel Słowackiego.

Zmagania sportowe zakończył wspólny taniec dzieci, rodziców, dziadków, nauczycieli oraz gości specjalnych! Dzięki temu dzieci udowodniły, że Przedszkoliada to system rozrywki ruchowej - liczy się każda forma aktywności fizycznej.

Cała impreza zakończyła się wręczeniem zasłużenie zdobytych medali i dyplomów- nie wszyscy mogli uwierzyć, że medale są prawdziwe! Ceremonię wręczenia nagród przeprowadziła Dyrektor VI LO - Pani  Renata Walęcka, która zaprosiła dzieciaki z Przedszkoliady do powrotu w przyszłym roku. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w Słowackim w jeszcze większym gronie!