PRZEDSZKOLIADA TOUR KIELCE 2015

Do niezwykle udanych zaliczymy Przedszkoliada Tour 2015 w Kielcach, który odbył się w środę 9 kwietnia. W imprezie dla najmłodszych wzięło udział blisko 120 aktywnych przedszkolaków z kieleckich przedszkoli oraz zajęć stacjonarnych, które zachwycały swoimi umiejętnościami i zaangażowaniem.

DSC_0153_edited

Cała impreza odbyła się przy współudziale piłkarzy Korony Kielce oraz nauczycieli i uczniów gospodarza imprezy VI L.O. im. Juliusza Słowackiego w Kielcach.

DSC_0156_edited

Z dziećmi na boisku w piłkę grali Jacek Kiełb, Piotr Malarczyk i Kamil Sylwestrzak z pierwszej drużyny Korony Kielce.

DSC_0226_edited

Dziewczęta dały z siebie wszystko m.in. na stacji hokejowej, gdzie przedszkolaki uczyły się strzałów na bramkę. To nieodłączny punkt każdej tegorocznej imprezy w Przedszkoliada Tour. Ogólnopolskim partnerem sportowym PRZEDSZKOLIADA.PL jest bowiem Polski Związek Hokeja na Lodzie. Podczas cyklu imprez, PZHL promuje nie tylko swoją dyscyplinę sportu, ale i Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie dywizji 1A, które zaczynają się w Krakowie już za dziesięć dni.

DSC_0285_edited

Po intensywnych zajęciach dzieci w stacji spoczynkowej mogły posilić się pysznym i zdrowym jedzeniem. W ramach propagowania przez Przedszkoliadę zdrowego odżywiania na stoliku pojawiło się dużo pysznych i świeżych owoców oraz zdrowe naturalne soki bez cukru. Wszystko zniknęło bardzo szybko, bowiem po aktywnie spędzonym czasie, przedszkolakom apetyty dopisywały.

DSC_0130_edited

Na koniec nie zabrakło oczywiście pięknych pamiątkowych medali oraz dyplomów wręczanych przez Świętokrzyskiego Wicekuratora Oświaty Grzegorza Bienia oraz imstruktorów Przedszkoliady.

DSC_0313_edited

W kieleckich zawodach nie mogło zabraknąć również honorowego gościa każdej przedszkoliadowej imprezy, czyli kangura Przedszkoliady, który tym razem namówił do wspólnej zabawy z dziećmi maskotkę szkoły Juliusza.

DSC_0045_edited

Projekt mający na celu szerzenie aktywności fizycznej wśród najmłodszych i uczący dzieci zdrowego trybu życia współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a honorowy patronat nad cyklem imprez objął Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat, Polski Komitet Olimpijski oraz Marszałek Sejmu Radosław Sikorski.

DSC_0184_edited

A na koniec jak na każdej imprezie z cyklu Przedszkoliada Tour 2015 wspólne zdjęcie wszystkich uczestników i …do zobaczenia już za rok w Kielcach!

DSC_0286_edited

EVENT PLAKAT 2015 kielce pasek