GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - KRAKÓW 2017

W Krakowie w hali Orła Piaski Wielkie przy ulicy Niebieskiej 2 odbyły się dwie imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, czyli największego w Europie cyklu eventów o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. Uczestniczyło w nich kilkaset dzieci z lokalnych przedszkoli biorących udział w systemie Przedszkoliada.pl.

DSC_9077

Dzieci były zachwycone ponownym spotkaniem ze swoim przyjacielem i pomocnikiem, Czerwonym Kangurem Przedszkoliada.pl. To ich dobry znajomy z systemu Przedszkoliada.pl.

DSC_9514

We wspomnianym systemie Przedszkoliada.pl dzieci poznają cztery olimpijskie dyscypliny sportu i mają okazję spróbować sił w każdej z nich podczas imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Kraków. W sobotę Aktywnym Przedszkolakom na stacji piłki ręcznej pomagali młodzi szczypiorniści UKS Krakowiak Kraków, natomiast na stacji piłkarskiej zawodnik Akademii Piłkarskiej PROFI oraz młoda zawodniczka z klubu KS Bronowianka.

DSC_8338

Rzuty do kosza radosne dzieci oddawały pod czujnym okiem zawodników Wisły Kraków - Jakuba Miszkurka i Jakuba Natkańca.

DSC_9122

Aktywne Przedszkolaki tradycyjnie zamieniały piłki na kredki w strefie, w której Herlitz i Pelikan wraz z nami tworzą ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków Przedszkoliada.pl pod tytułem „Pokoloruj Sport”. Na kilkumetrowym arkusz papieru rysowały to, co kojarzy im się ze sportem oraz kulturą fizyczną.

DSC_8594

W strefie zdrowego żywienia przygotowanej przez Marwit dzieci mogły uzupełnić braki energetyczne. Smaczne jabłkowe soki, Marwitki i inne smakołyki dodawały sił przedszkolakom, które wkrótce wracały do świetnej zabawy.

DSC_8303

Imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to nie tylko atrakcje dla Aktywnych Przedszkolaków. Ojcowie dzieci wzięli udział w konkursie, w którym mieli za zadanie robić pompki. Najlepsi w nagrodę otrzymali wejściówki na basen od lokalnego partnera - Park Wodny Kraków. Mamy też rywalizowały ze sobą. Zwyciężczynie otrzymały vouchery do szkoły językowej partnera eventu - Leader School.

DSC_8582

Obie tury Grupa Azoty Przedszkoliada Kraków 2017 zakończyła się pamiątkowym zdjęciem uczestników. Dzieci otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz upominki od partnerów wydarzenia.

DSC_8787

DSC_8831

Sobotnia impreza okazała się sukcesem. Drużyna Czerwonego Kangura Przedszkoliada.pl z pewnością wróci do Krakowa w przyszłym roku.

plakat GAPT2017 krakow rano3

plakat GAPT2017 krakow pop3

Parter Tytularny - Grupa Azoty S.A.

Patronat Honorowy - Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i Polski Komitet Olimpijski

Partnerzy Wspierający - Herlitz, Pelikan, Storaenso, Decathlon, FittyKid

Lokalni Partnerzy Wspierający - FUNDACJA MARWIT Smak Zdrowia, Park Wodny Kraków, Leader School, Leonardo School, Żywiec Zdrój, UKS Krakowiak, FOTO EXPERT, Fitness LEMON

Patronat Medialny - minimini+, Przedszkolak