PRZEDSZKOLIADA EVENT 2014 - WIELICZKA/KRAKÓW

Druga krakowska edycja imprezy PRZEDSZKOLIADA TOUR odbyła się 8 kwietnia 2014 roku w hali Widowiskowo – Sportowej w Centrum Edukacyjno Sportowym SOLNE MIASTO w Wieliczce. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Artur Kozioł, który ufundował dzieciom upominki. W imprezie aktywny udział wzięło 150 przedszkolaków z ośmiu przedszkoli z Krakowa, Wieliczki i okolic  (Przedszkola Niepubliczne: Be Happy, Eko Skrzat, Hippo Art, Junior Sport, Misiowe Przedszkole, Wesołe Żabki, Zaczarowana Planeta oraz Przedszkole Samorządowe przy Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Sierczy). Na trybunach dopingowali zaproszeni goście i rodziny młodych sportowców.

Główną atrakcją PRZEDSZKOLIADA TOUR 2014 – KRAKÓW był turniej piłkarski przedszkolaków na mini-boisku, znajdującym się na środku hali. Wokół boiska rozmieszczone były stacje z konkurencjami sportowymi i stacja spoczynkowa, na której uczestnicy regenerowali siły i częstowali się przygotowanymi dla nich zdrowymi przekąskami, owocami oraz wodą ufundowanymi przez Kefirek SA. Przedszkolaki próbowały swoich sił w rzutach do kosza, strzałach do bramki, wyścigach w slalomie z piłkami, przebijaniu piłki przez siatkę i innych.

Po zakończeniu głównej części eventu dzieci zatańczyły również wspólny taniec z Kangurem – maskotką eventu. Wszystkie przedszkolaki, oprócz wspaniałych sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń, otrzymały dyplomy i upominki ufundowane przez sieć sklepów z zabawkami Toys”R”Us oraz Park Średniowieczny Warownia Inwałd.

Na koniec wszyscy zebrali się do wspólnego zdjęcia i zakończyli rozgrywki okrzykiem „To nie pomyłka- PRZEDSZKOLE I PIŁKA!” Przedszkolaki zgodnie oświadczyły, że już czekają na kolejny event – Przedszkoliada Tour 2015. Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok, a na co dzień do udziału w cyklicznych zajęciach Przedszkole i piłka!