PRZEDSZKOLIADA TOUR KRAKÓW 2015

Ostatnia już impreza cyklu Przedszkoliada Tour 2015 gościła w czwartek, 16 kwietnia w Krakowie. To nie pierwszy raz, gdy przedszkoliadowa ekipa zawitała do tego miasta, a wręcz przeciwnie – krakowskie przedszkolaki już po raz trzeci miały okazję pokazać swoim rodzicom i dziadkom, czego nauczyły się na zajęciach Przedszkoliady w przedszkolach.

DSC_0037 1_edited

W czwartkowej imprezie wzięło udział ok 140 dzieci, które dopingowane były przez niezwykle dumnych rodziców i dziadków. Wesoła atmosfera wydarzenia udzieliła się wszystkim i jeszcze długo po opuszczeniu sali na twarzach przybyłych widoczne były uśmiechy.

DSC_0028 2_edited

Dzieci były niezwykle ciekawe całego wydarzenia i od dłuższego czasu nie mogły doczekać się jego startu.  Na kilka minut przed rozpoczęciem eventu wśród najmłodszych emocje i ekscytacja sięgały zenitu.

DSC_0032 1_edited

W imprezie Przedszkoliada Tour Kraków 2015 wzięło udział 5 przedszkoli. Ponad setka niezwykle grzecznych przedszkolaków, chętnie brała udział w zajęciach, a co ważne każdy każdego mocno wspierał i dopingował, nie mogąc doczekać się na swoją kolej.

DSC_0029 1_edited

Nowością w tym roku w czasie Przedszkoliada Tour była stacja hokejowa, na której dzieci zapoznawały się z tajnikami tego sportu i mogły spróbować swoich sił w strzałach na hokejowe bramki. Stacja hokejowa jest objęta patronatem Polskiego Związku Hokeja na Lodzie i ma za zadanie promować hokejowe Mistrzostwa Świata, które zaczynają się już za kilka dni właśnie w Krakowie z udziałem Polskiej Reprezentacji.

DSC_0031 1_edited

Z futsalem najmłodszych adeptów sportu zapoznawali piłkarze MKF Solne Miasto Wieliczka, którzy bardzo chętnie wzięli udział w wydarzeniu. Do zabawy z naszymi aktywnymi przedszkolakami, udało się również namówić koszykarzy z AZS AGH Kraków. Po imprezie sportowcy przyznali, że dzisiejszą jednostkę treningową mają już zaliczoną, bo dzieciaki były pełne energii.

DSC_0026 2_edited

Na koniec wspólny taniec oraz dekoracja na której wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale (wszyscy zajęli pierwsze miejsce) oraz imienne dyplomy.

DSC_0041 1_edited

Cykl imprez o charakterze rozrywkowo-ruchowym dla przedszkolaków - Przedszkoliada Tour 2015 odbywa się przy współpracy i wsparciu finansowym ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, PZHL - Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Nad stacją sztafetową w Krakowie patronat objęła Małopolska. Małopolska była również obecna na koszulce Kangura Przedszkoliady.pl.

DSC_0048 1_edited

Choć przedszkolaki były zmęczone, to nie chciały wracać do domów. Duże zainteresowanie i zaangażowanie najmłodszych oznacza, że Przedszkoliada Tour musi za rok znowu powrócić do Krakowa.

EVENT PLAKAT 2015 kraków pasek