PRZEDSZKOLIADA TOUR 2013 WIELICZKA/KRAKÓW

Dnia 8 marca 2013 odbyła się pierwsza edycja  PRZEDSZKOLIADA TOUR w Wieliczce.

Impreza gościła w hali sportowej SOLNEGO Miasta przy ul. Tadeusza Kościuszki 15. Głównym organizatorem był Promotor Przedszkoliada.pl Jarosław Banaszkiewicz, a bohaterami eventu były dzieci z 7 przedszkoli z Krakowa, Wieliczki, Sierczy, Śledziejowic i Libertowa.

Honorowy patronat nad PRZEDSZKOLIADA TOUR 2013 objął Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka Pan Artur Kozioł.

Sportowymi Partnerami zostali Klub Sportowy AZS AWF Kraków oraz TS Wisła Kraków. W zabawach z dziećmi aktywnie uczestniczyli zarówno piłkarze i koszykarki z Wisły Kraków jak i gimnastycy i lekkoatleci z AWF Kraków.

Aktywnie też wspierali nas lokalni partnerzy: szkoła języków obcych LEADER SCHOOL, szkoła tylko dla dzieci LEONARDO SCHOOL, Rada Osiedla KRZYSZKOWICE oraz UKS Gimnazjon.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:30, od rozgrzewki, przeprowadzonej przez piłkarzy i koszykarki Wisły Kraków oraz maskotkę PRZEDSZKOLIADY Kangura. Zaangażowanie w rozgrzewkę, małych aktywnych sportowców było duże i zapowiadało wspaniałą zabawę i emocje podczas kolejnych zadań jakie przed nimi stały. A zadań tych było kilka. Każda grupa Przedszkolaków miała do przejścia 6 stacji, na których wykonywały ćwiczenia z 5 różnych dyscyplin sportowych, w których główna rolę gra piłka. Były więc stacje siatkarska, koszykarska, stacja piłki nożnej oraz piłki ręcznej. Rozegranych zostało też kilka prawdziwych meczy piłkarskich, na przygotowanym wcześniej mini boisku.

Zabawa była znakomita, a sportowym emocjom cały czas towarzyszył uśmiech zarówno na twarzach dzieci, jak i prowadzących imprezę w tym Kangura Przedszkoliady.

Podczas imprezy odbyły się również konkursy dla dopingujących swoje pociechy rodziców, dziadków, opiekunów. Nagrody ufundowane przez firmę KUPIEC oraz BEFADO trafiły do szczęśliwców, którzy odpowiedzieli na trzy pytania dotyczące zdrowego odżywiania oraz wykonali trzy zadania z piłką w konkursie "Zdrowe stopy". Zwycięzcom gratulujemy!

Szczęśliwych i sportowo zmęczonych uczestników odwiedziła też maskotka GO GO SQUEZZ, która poczęstowała każdego małego sportowca musem owocowym w designerskiej saszetce.

Po zakończeniu wszystkich stacji przy muzyce prezentowanej przez DJ-a dzieci, instruktorzy, sportowcy i wolontariusze wykonali wspólny taniec z Kangurem oraz maskotką Go Go Squeez.

Na koniec wszyscy zapozowali do wspólnego zdjęcia i zakończyli event okrzykiem „To nie pomyłka- przedszkole i piłka!” Przedszkolaki zgodnie oświadczyły, że już czekają na kolejny event- Przedszkoliada Tour 2014.

Wszystkim dzieciom, rodzicom, paniom nauczycielkom i dyrektorkom przedszkoli, a także sportowcom, wolonatriuszom oraz sponsorom dziękujemy za wspaniałą zabawę i do zobaczenia za rok!