GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - OSTRÓW WLKP. 2017

Druga odsłona Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017 za nami! Ponad 150 Aktywnych Przedszkolaków, którzy uczestniczą w ogólnopolskim systemie rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl, wzięło udział w imprezie zorganizowanej w hali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim.

20170117_103234

Dzieci bezustannie dawały wyraz radości szerokimi uśmiechami. Powody do dumy miała także pani dyrektor szkoły podstawowej nr 11, gdzie zawitał największy w Europie cykl imprez o charakterze sportowym dla dzieci w wieku przedszkolnym.

DSC_0146

DSC_0197

W Ostrowie Wielkopolskim nie zabrakło rzecz jasna gospodarza każdej z imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour - czerwonego kangura, Przedszkoliada.pl. Dzieci go uwielbiają, a on zawsze wspiera je podczas wykonywanych ćwiczeń, ale jeszcze wcześniej serdecznie wita się ze wszystkimi Aktywnymi Przedszkolakami.

DSC_0053

We wspólne ćwiczenia z przedszkolakami licznie zaangażowali się sportowcy z lokalnych klubów sportowych, które są partnerami sportowymi całego cyklu. Rzuty do kosza pomagały oddawać dzieciom koszykarki TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski występującego w koszykarskiej ekstraklasie.

DSC_0109

W systemie Przedszkoliada.pl dzieci poznają cztery dyscypliny olimpijskie: piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę oraz piłkę ręczną. Przedstawiciele wszystkich tych sportów pojawili się w hali gimnastycznej szkoły podstawowej nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim. Szczypiorniści KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski z 1. ligi grali z przedszkolakami w piłkę ręczną, zawodnicy TP Ostrovia 1909 w nożną, a młodzi siatkarze Salos SL Ostrów Wielkopolski pokazywali, jak przebijać piłkę przez siatkę.

DSC_0175

DSC_0253

To już tradycja, że w jednej ze stref Herlitz i Pelikan wraz z nami tworzą ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków Przedszkoliada.pl pod tytułem „Pokoloruj Sport”. Dzieci na wielkich płaszczyznach papieru rysują to, co kojarzy im się ze sportem i kulturą fizyczną. Ile metrów emocji pokolorują Aktywne Przedszkolaki?

DSC_0186

Na zakończenie na dzieci czekał stały punkty imprez z cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour - ceremonia dekoracji. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz prezenty od partnerów przedsięwzięcia.

DSC_0365

Dziękujemy Aktywnym Przedszkolakom i przedstawicielom przedszkoli za obecność, a także wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017 w Ostrowie Wielkopolskim. Zapraszamy na kolejną imprezę, która odbędzie się 18 stycznia w Kaliszu.

DSC_0387

plakat Azoty PTour2017 Ostrów