Ostrów Wlkp.

W przedsięwzięciu wzięła udział blisko setka dzieci z 6 przedszkoli aglomeracji ostrowskiej i pleszewskiej. A mianowicie: przedszkole nr 17 „Ciuchcia”, przedszkole nr 16 „Koszałka-Opałka”, przedszkole nr 3 „Jasia i Małgosi”, przedszkole „Królewny Śnieżki” z Topoli Małej, przedszkole „Wróbelka Elemelka” z Lamek oraz przedszkole nr 2 „Misia Uszatka” z Pleszewa. Wszyscy spotkali się razem w jednym miejscu by uczestniczyć w zorganizowanych dla nich grach i zabawach związanych z piłką. Towarzyszyła im oficjalna maskotka Przedszkoliady - Kangur.

Prócz zgromadzonych przedszkolaków i ich rodzin na sali znaleźli się także piłkarki i piłkarze Ostrovii 1909, którzy przez 3 godziny wspólnie bawili się z przedszkolami. W jednej z zabaw Ajiboila Oshikoya dogrywał piłki dzieciom, a te stawały oko w oko z Mateuszem Mierzwickim. Bramkarz Ostrovii 1909 raz za razem wyciągał piłkę z siatki, a ze strzelanych bramek przedszkolaki miały wiele radości. Z każdej zabawy i konkurencji sportowej, przed jakimi stawali przedszkolakowie, czerpali maksimum radości i satysfakcji.

Dlatego w przerwie między zabawami był czas na posiłek, który dostarczył dzieciom kolejnej dawki energii na dalszy ciąg zabaw.

Imprezę poprowadził Łukasz Polak wspólnie z Michałem Kłosińskim, project managerem Przedszkoliady. Do organizacji przyczynili się również zawodnicy i zawodniczki grup młodzieżowych TP „Ostrovia 1909” Ostrów Wlkp.

Każdy z młodych uczestników na koniec otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom z rąk Mariusza Kwietnia członka zarządu TP „Ostrovia 1909” oraz Mirosława Rychlika, sekretarza powiatu ostrowskiego.

Na zakończenie imprezy nie zabrakło hasła Przedszkoliady wypowiedzianego przez najmłodszych: "TO NIE POMYŁKA - PRZEDSZKOLE I PIŁKA!!!"

Organizatorami tego przedsięwzięcia byli: PRZEDSZKOLIADA.PL, TP "Ostrovia 1909" Ostrów Wlkp. i Szkoła Podstawowa nr 6 im. Macieja Rataja. Podobne imprezy w nabliższych tygodniach będą odbywały się w innych miastach w Polsce. A kolejna taka impreza w Ostrowie już w przyszłym roku! DO ZOBACZENIA!!!