PRZEDSZKOLIADA EVENT 2014 - OSTRÓW WIELKOPOLSKI

26 marca 2014 roku  odbyła się III edycja ostrowskiego  Przedszkoliada Tour 2014. Wzięło w niej udział 120 przedszkolaków z czterech przedszkoli z Ostrowa Wlkp i okolic tj. Publicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek, Niepublicznego Przedszkola „MAJA”, Publicznego Przedszkola im. „Wróbelka Elemelka” w Lamkach i gościnnie występującego Publicznego Przedszkola nr 13 z Ostrowa Wlkp.

Impreza Przedszkoliada Tour 2013 Ostrów Wlkp odbyła się w Hali Sportowej Szkoły Podstawowej nr 7, ul. Gen J. Bema 30

Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak który ufundował dziciom medale za udzieł w Evencie. Dużą niespodzianką, trzymaną przez orgaizatora do ostatniej chwili w tajemnicy był fakt iż Pan Prezydent postanowił ufundowane przez siebie medale wręczyć dzieciom osobiście.

Głównym partnerem Przedszkoliada Tour 2014 Ostrów Wlkp. została agencja ubezpieczeniowa REA Centrum Ubezpieczeń.
Do zabawy dołączyli się sportowcy ostrowskich klubów: piłkarki i piłkarze nożni TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp., piłkarze ręczni KPR Ostrovia, koszykarki TS Ostrovia i siatkarze SL Salos Ostrów Wlkp., dzięki czemu Przedszkolaki miały jeszcze więcej sportowych emocji. O odpowiednią promocję imprezy zadbali partnerzy medialni Przedszkoliada Tour 2014 Ostrów Wlkp.: TV PROART, NASZ RYNEK, RADIO ESKA, portal WLKP24.INFO, GAZETA OSTROWSKA.

Zabawa była znakomita, a sportowym emocjom cały czas towarzyszył uśmiech zarówno na twarzach dzieci, jak i prowadzących imprezę w tym Kangura Przedszkoliady. Boisko hali podzielone zostało na 6 stacji na których dzieci mogły wykazać się swoimi umiejętnościami sportowymi z zakresu kilku dyscyplin sportowych.

Po zakończeniu głównej części eventu przyszedł czas na pokazanie kilku sportowych umiejętności przez zaproszonych sportowców, które przedszkolakom zapadną na długo w pamięć.

Po wszystkich sportowych emocjach i niespodziankach przyszedł czas na wręczenie medali i dyplomów, które postanowili wspólnie wręczyć Prezydent Jarosław Urbaniak i Mariusz Sadło – członek zarządu TP Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. Po tej uroczystości przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników Przedszkoliada Tour 2014 Ostrów Wlkp. i wspólny okrzyk: To nie pomyłka – PRZEDSZKOLE I PIŁKA.
Przedszkolaki z uśmiechem na twarzy wróciły do codziennych zajęć, a organizatorzy zapraszają już za rok.