GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - TYCHY 2017

We wtorek i środę 27 i 28 marca 2018 r. w Hali Sportowej przy Gimnazjum nr 3 w Tychach odbyły się kolejne imprezy w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. 

IMG_3626

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

IMG_3591

W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich Przedszkoliada.pl, w tym GKS Tychy, TKS Tychy, Tychy Falcons.

IMG_3555

Olaf Sygiet, futbolista drużyny Tychy Falcons tak wypowiedział się o Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018: „Bawię się super, dzieci mają świetny humor. Rośnie w nich duch sportu, więc jestem pełen podziwu. W Tychach nie ma wielu wydarzeń dla dzieci, więc ta praca z dziećmi jest budująca.”. 

 

IMG_3609

 

Z kolei Maja Chwałek, siatkarka TKS Tychy tak powiedziała o Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Tychach: „Zabawa z dziećmi jest świetna. Dzieci są sympatyczne i chcą się bawić.”. 

IMG_3472

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Tychach sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018. 

IMG_3463

Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso.

IMG_3695

W imprezach wzięło udział niemal 700 dzieci. Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan, a na zakończenie nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

IMG_3538

Plakat Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 - Tychy