GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - TYCHY 2017

W Tychach w Hali Sportowej odbyły się dwie imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, czyli największego w Europie cyklu eventów o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. Współorganizatorem przedsięwzięcia był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach.

IMG_5249

W obu imprezach bawiło się łącznie ponad 400 dzieci. Aktywne Przedszkolaki były zachwycone wizytą swojego dobrego znajomego, Czerwonego Kangura Przedszkoliada.pl. Już po raz trzeci jego drużyna odwiedziła Tychy.

IMG_5305

Podczas środowego eventu Aktywne Przedszkolaki próbowały sił w czterech olimpijskich dyscyplinach sportu, których podstawy poznają w systemie Przedszkoliada.pl. Bawiły się bowiem na stacjach piłki ręcznej, piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki.

IMG_5357

W imprezie uczestniczyli młodzi zawodnicy z lokalnych klubów sportowych, które były partnerami przedsięwzięcia. Podstawy siatkówki dzieciom pokazywali i pomagali doskonalić zawodnicy oraz zawodniczki TKS-u Tychy.

IMG_5409

W strefie koszykówki Aktywnym Przedszkolakom towarzyszyli koszykarze GKS Tychy, natomiast w piłkę nożną z dziećmi zagrali piłkarze reprezentujący GKS Tychy.

IMG_5326

Dzieci jak zwykle zamieniały piłki na kredki w strefie, w której Herlitz i Pelikan wraz z nami tworzą ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków Przedszkoliada.pl pod tytułem „Pokoloruj Sport”. Na kilkumetrowy arkusz papieru przelewały wszystko to, co kojarzy im się ze sportem i kulturą fizyczną.

IMG_5291

Dzieci otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz upominki od partnerów przedsięwzięcia. Każde z przedszkoli uczestniczących w imprezie zostało natomiast nagrodzone pucharem ufundowanym przez Prezydenta Miasta Tychy, Andrzeja Dziubę.

IMG_5129

Obie imprezy zakończyły się pamiątkowym zdjęciem wszystkich Aktywnych Przedszkolaków z lokalnymi promotorami, instruktorami, gośćmi wydarzenia, a przede wszystkim ulubioną maskotką - Czerwonym Kangurem Przedszkoliada.pl.

IMG_5578

Środowa impreza okazała się bardzo udanym przedsięwzięciem. Drużyna Czerwonego Kangura Przedszkoliada.pl z całą pewnością wróci do Tychów w przyszłym roku.

Parter Tytularny - Grupa Azoty S.A.

Patronat Honorowy - Minister Sportu i Turystyki Witold Bańka, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak i Polski Komitet Olimpijski

Lokalny Patronat Honorowy - Prezydent Miasta Tychów - Andrzej Dziuba

Partnerzy Wspierający - Herlitz, Pelikan, Storaenso, Decathlon, FittyKid, Piątnica

Imprezę współorganizuje - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach