PRZEDSZKOLIADA TOUR TYCHY 2015

Przedszkoliada Tour 2015 pokonała kolejne kilometry i tym razem zawitała do Tychów, które Przedszkoliadę gościły po raz pierwszy w historii. W zawodach wzięło udział 120 dzieci z przedszkoli z Tychów, Katowic i Chorzowa – co, jak na pierwszy raz, jest naprawdę dobrym wynikiem.

DSC_0127_edited

Podobnie jak w Ostrowcu Wlkp., w tyskiej hali pojawili się również bardzo aktywni kibice. Przedszkolaków biorących w zawodach dopingowali rodzice oraz pozostałe grupy przedszkolne, które bardzo dobrze przygotowały się na tę okazję. Nie zabrakło pomponów, transparentów i głośnego zorganizowanego dopingu. Dobra zabawa miała więc miejsce nie tylko na poszczególnych stacjach, ale i na trybunach.

DSC_0145_edited

Wydarzenie w Tychach uatrakcyjnił krótki pokaz futbolu amerykańskiego. Ta dyscyplina sportu po raz pierwszy w historii zawitała do sali zmagań Przedszkoliady, a zaprezentowali ją zawodnicy z klubu Tychy Falcons.

DSC_0156_edited

Futboliści amerykańscy mieli też swoje zadanie w innej części imprezy, wspierali bowiem najmłodszych na stacji sztafet, która zorganizowana była pod patronatem Małopolski.

DSC_0109_edited

Dzieci ćwiczyły także pod okiem piłkarzy i koszykarzy GKS-u Tychy. Na stacji tych pierwszych odbywały się zacięte mecze piłki nożnej, które kończyły się oczywiście wygraną obu drużyn, a na stacji koszykarskiej dzieci ćwiczyły swoją celność – rzutami do kosza. Całą imprezę wspomagali także studenci  z AZS AWF Katowice.

DSC_0142_edited

Nie zabrakło również atrakcji dla wspierających dzieci z trybun rodziców, a na stacji hokejowej zorganizowany został dla nich konkurs. Uczestnicy nie mieli łatwego zdania – musieli podbić piłkę kijem do hokeja jak największą ilość razy. W tych zmaganiach wziął udział także rzecznik prasowy GKS-u Tychy, Michał Rus.

DSC_0137_edited

Po zmaganiach dzieci na stacji spoczynkowej odbyły pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Jest to stały punkt przedszkoliadowych imprez mający na celu kształtowanie zdrowych postaw w odżywianiu już od najmłodszych lat.

DSC_0106_edited

Na sam koniec każdy z przedszkolaków otrzymał pamiątkowy medal, a całą imprezę zakończyło tradycyjne wspólne zdjęcie.

DSC_0124_edited

Cykl imprez o charakterze rozrywkowo-ruchowym dla przedszkolaków - Przedszkoliada Tour 2015 odbywa się przy współpracy i wsparciu ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, PZHL - Polskiego Związku Hokeja na Lodzie oraz Małopolski.

DSC_0166_edited

EVENT PLAKAT 2015 tychy pasek