GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
TARNÓW 2018

W środę i czwartek, 7 i 8 lutego 2018 r. w Hali Sportowej PWSZ przy ul. Mickiewicza 8 w Tarnowie odbyły się imprezy w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. 

 

DSC_3100

 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

 

DSC_3191

 

Imprezy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour odwiedzają sportowcy z partnerskich klubów. W Tarnowie gościły siatkarki Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów i szczypiorniści SPR Grupa Azoty Tarnów. 

 

DSC_2968

 

Siatkarki Grupa Azoty PWSZ Jedynka Tarnów tak wypowiadają się o imprezie: „Super zabawa, super wydarzenie. Tyle małych dzieci, z taką energią - po prostu bomba.” - mówi Maja Grodzka. Z kolei Magdalena Dynarowicz mówi: „Muszę przyznać, że jestem zdziwiona ile dzieci mają siły. Tak mi przybijają piątki, że aż ręka odpada. Na pewno są tu jakieś małe złotka, które kiedyś zagrają w Reprezentacji Polski.”. 

 

DSC_2644

 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Tarnowie sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018. 

 

DSC_2909

 

Aktywne przedszkolaki poznają również podstawowe zasady ekologii, których uczą się dzięki Stora Enso.

 

DSC_3107

 

Wyjątkowe atrakcje przygotowali partnerzy lokalni imprezy. Miasto Tarnów ufundowało m.in. kamizelki odblaskowe, kaski rowerowe i ogrzewacze, które rodzice i opiekunowie Aktywnych Przedszkolaków mogli wygrać w konkursach. Specjalne nagrody ufundował także Hit-Sport. 

 

DSC_2988

 

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura. W sumie, w imprezach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 Tarnów wzięło udział niemal 500 dzieci z 28 przedszkoli. 

 

DSC_3224

 

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Plakat GAPT2018 Tarnów - 2 dni 2 tury

PATRONAT HONOROWY:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda

PARTNER TYTULARNY:

Grupa Azoty

PARTNERZY WSPIERAJĄCY:

Pelikan, Herlitz, Stora Enso, fittykid.pl

CENTRALNY PARTNER MEDIALNY:

TVP ABC

WSPÓŁORGANIZATOR:

PWSZ Tarnów

LOKALNI PARTNERZY:

Hit-Sport, Miasto Tarnów

LOKALNI PARTNERZY SPORTOWI:

Grupa Azoty PWSZ Jedynka TarnówSPR Grupa Azoty Tarnów

LOKALNI PATRNERZY MEDIALNI:

Tarnowska.tv, zvami.tv