GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - TARNÓW 2017

W czwartek w Tarnowie w Hali Sportowej PWSZ w Tarnowie odbyła się impreza Grupa Azoty Przedszkoliada Tour. To największy w Europie cykl eventów o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. W obu turach wydarzenia wzięło udział kilkaset przedszkolaków z lokalnych placówek.

DSC_0100

Aktywne Przedszkolaki były zachwycone ponownym spotkaniem ze swoim przyjacielem, maskotką całego cyklu - Czerwonym Kangurem Przedszkoliada.pl.

DSC_0280

W czwartkowym wydarzeniu uczestniczyło wielu zawodników z lokalnych klubów sportowych - partnerów Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017 Tarnów. Przedszkolaki mogły przy ich asyście doskonalić podstawy czterech dyscyplin olimpijskich, które poznają w systemie Przedszkoliada.pl.

DSC_0156

W strefie siatkówki dzieciom pomagały przebijać piłkę przez siatkę zawodniczki klubu siatkarskiego Grupa Azoty PWSZ Tarnów Sabina Podlasek, Ewelina Dyrek, Aleksandra Kaczyńska i Magdalena Dynarowicz.

DSC_9716

Na stacji piłki ręcznej Aktywnym Przedszkolakom towarzyszyli szczypiorniści SPR-u PWSZ Tarnów. Albert Sanek, Piotr Sądowicz, Kamil Drobiecki i Dawid Ciochoń pomagali dzieciom oddawać rzuty i zmieniali się na bramce. Przedszkolaki bawiły się rewelacyjnie.

DSC_9873

W strefie piłki nożnej dzieci grały razem z zawodnikami Wolanii Wola Rzędzińska Patrykiem Mrozem, Mateuszem Sołtykiem, Mateuszem Michaniem oraz Dominikiem Minorczykiem.

DSC_0147

Aktywne Przedszkolaki na pewien czas odkładały piłki i sięgały po kredki. W strefie, w której Herlitz i Pelikan tworzą razem z nami ogólnopolski rysunek pod tytułem "Pokoloruj Sport", dzieci na kilkumetrowych arkuszach papieru rysowały to, co kojarzy im się ze sportem oraz kulturą fizyczną.

DSC_0225

Obie tury zakończyły się pamiątkowym zdjęciem. Wcześniej dzieci otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz upominki od partnerów wydarzenia.

DSC_0073

DSC_0060

DSC_0331

- Chciałbym podziękować Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie, która była współorganizatorem i udostępniła halę sportową wraz z zapleczem i sprzętem niezbędnym do organizacji. Podziękowania należą się także Prezydentowi Miasta, Panu Romanowi Ciepieli za objęcie imprezy patronatem honorowym. Warto również podkreślić i podziękować siatkarkom z UKS Jedynki Tarnów, piłkarzom ręcznym klubu SPR PWSZ Tarnów oraz piłkarzom Wolanii Wola Rzędzińska za pomoc przy obsłudze stacji sportowych, zaangażowanie i serce, jakie włożyli w propagowanie sportu wśród najmłodszych - powiedział po zakończeniu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017 Tarnów lokalny promotor, Maksym Rusiniak.

DSC_9827

Impreza w Tarnowie okazała się sukcesem. Drużyna Czerwonego Kangura Przedszkoliada.pl z przyjemnością wróci tu w przyszłym roku, by znów aktywnie spędzić czas z dziećmi.

plakat Azoty PTour2017 Tarow12 a