GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - TRÓJMIASTO 2017

W środę Przodkowie w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Sportowej 1 odbyła się impreza Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, czyli największego w Europie cyklu eventów o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. Wzięły w niej udział dzieci z okolicznych placówek.

przedszkoliada_tour_przodkowo_85

Radości nie było końca. Dzieci bardzo się ucieszyły z ponownego spotkania ze swoim dobrym znajomym, Czerwonym Kangurem Przedszkoliada.pl. W Przodkowie towarzyszył mu przyjaciel - Lew, czyli maskotka Lechii Gdańsk.

przedszkoliada_tour_przodkowo_589

przedszkoliada_tour_przodkowo_62

W środowej imprezie licznie wzięli udział zawodnicy z lokalnych klubów sportowych, którzy zostali partnerami przedsięwzięcia. Razem z Lwem przyszli dwaj piłkarze występującej w Ekstraklasie Lechii Gdańsk. Michał Mak i Michał Chrapek świetnie się bawili razem z Aktywnymi Przedszkolakami.

przedszkoliada_tour_przodkowo_384

W strefie piłki ręcznej dzieciom towarzyszyły zawodniczki występującego w najwyższej klasie rozgrywkowej AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk - Małgorzata Jurczyk i Paulina Masna. Aktywne Przedszkolaki radziły sobie tak znakomicie podczas rzutów, że niejednokrotnie sprawdzały umiejętności gimnastyczne szczypiornistek. A wszyscy czerpali przy tym wiele radości.

przedszkoliada_tour_przodkowo_121

Pomocną dłonią służyli też rugbyści występującego w ekstraklasie Ogniwa Sopot - Grzegorz Szczepański oraz Tomasz Formela. Podstawy siatkówki dzieciom pomagała szlifować natomiast Paulina Berlińska z APS Rumia.

przedszkoliada_tour_przodkowo_262

przedszkoliada_tour_przodkowo_144

Dzieci tradycyjnie na chwilę odkładały piłki i sięgały po kredki. W strefie, w której Herlitz i Pelikan tworzą wraz z nami ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków pod tytułem "Pokoloruj Sport", przelewały na papier wszystko to, co kojarzy im się ze sportem oraz kulturą fizyczną.

przedszkoliada_tour_przodkowo_319

Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz upominki od partnerów wydarzenia. Puchary ufundował i wręczył Wójt Gminy Przodkowo, Andrzej Wyrzykowski.

przedszkoliada_tour_przodkowo_412

przedszkoliada_tour_przodkowo_429

Impreza w Przodkowie dostarczyła wielu pozytywnych wrażeń. Czerwony Kangur Przedszkoliada.pl wraz ze swoją drużyną bardzo chętnie wrócą tu w przyszłym roku.

przedszkoliada_tour_przodkowo_495

plakat Azoty PTour2017 Trójmiasto