GRUPA AZOTY
PRZEDSZKOLIADA TOUR 2016
Trójmiasto

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 nie zwalnia tempa. 3 lutego kolejna impreza z cyklu odbyła się w hali Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sopocie. Wzięło w niej udział ponad 100 dzieci z Aktywnych Przedszkoli. Razem z nimi trenowali szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk - Piotr Papaj, Patryk Abram, Patryk Skrzypczak i Michał Orzechowski.

- Bawiliśmy się znakomicie. Przedszkolaki były bardzo chętne do zabawy. Każdy z nich dał z siebie wszystko i wykonywał wszystko najlepiej, jak tylko potrafił. Mieliśmy piłkę z Mistrzostw Europy, ale taką poklejoną, używaną, by dzieciaki mogły jej dotknąć i zobaczyć. Chwaliły się, że wraz z rodzicami oglądali tę imprezę w telewizji i kibicowali. Dzieciaki na pewno od małego już interesują się takim wydarzeniem, więc fajnie że mogliśmy w tym pomóc - powiedział Michał Orzechowski, lewoskrzydłowy zespołu.

IMG_4771

Uczestnikom towarzyszył gorący doping rodziców, którzy przybyli razem z nimi na to wydarzenie. Są bardzo zadowoleni z tego, że przystąpili do Przedszkoliada.pl.

- Dzieci są dzięki temu bardzo wysportowane. Uczestniczą nawet na terenie przedszkola w różnych zawodach, a my chcemy jak najbardziej dopingować nasze dzieci. Nasza grupa rodziców nie jest może liczna, ale z pewnością dość głośna - powiedziała Kamila Dyjewska, mama Majeczki Radzikowskiej z grupy Orły z przedszkola Ptasie Radio.

- Dzieci były zachęcone poprzez przedszkole, Dużo się ruszają. Mają własną salę gimnastyczną, dzięki czemu  uwielbiają aktywność fizyczną. W imprezie najfajniejsza jest moim zdaniem różnorodność zadań do wykonania. Bardzo dobrze jest to wszystko zorganizowane. Każdemu z nich może się to spodobać – przyznała Magdalena Komajda, mama Mileny także z grupy Orłów z Przedszkola Ptasie Radio.

IMG_4802

Misja oraz wydarzenia organizowane przez Przedszkoliada.pl cieszą nie tylko same dzieciaki, ale również ich rodziców oraz pracowników przedszkoli.

- Taka inicjatywa jest super. Dzięki niej nasi najmłodsi mają już pewne małe ukierunkowanie sportowe. Zajęcia fizyczne są im bardzo potrzebne, bo pozwalają im się uczyć, a także integrować. Najważniejsze, że jest wspólnie spędzony czas z nauczycielami i opiekunami. Takich imprez powinno być jak najwięcej – mówiła Izabela Maślak z Przedszkola nr 62 „Kraina Bajek” w Gdańsku. I dodaje:

- Sama impreza jest bardzo atrakcyjna. Jesteśmy z prężną grupą wsparcia, bo poza dziećmi, które uczęszczają na zajęcia sportowe, są także dzieci, które kibicują na trybunach. Głównie chodzi o to, by promować sport, zdrowy styl życia. Dzieci uwielbiają grać, bardzo podobają im się te zajęcia, dlatego wzięliśmy w nich udział.

IMG_4696

Podczas trójmiejskiej edycji Grupa Azoty Przedszkoliada Tour bardzo pomocni okazali się wolontariusze z V Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku, którzy pomagali przy organizacji wydarzenia na miejscu.

- My bardzo lubimy pracę z dziećmi.  Przyszedł do nas organizator z propozycją, byśmy także przyjechały do Sopotu. Nawet się nie zastanawiałyśmy. Sport i zdrowe odżywianie to fantastyczna sprawa, o której należy pamiętać w każdym wieku – przypomniała Daria Kudlapska, uczennica II klasy w V LO.

20160203_120332

Na czym dokładnie polega ich praca? - Na początku musimy oczywiście przyjść wcześniej i wszystko rozłożyć, wyjąć z samochodu. Gdy przychodzą przedszkolaki, idziemy na wydzielone sektory i im pomagamy – tłumaczyła Anna Jurak, także drugoklasistka ze słupskiego liceum.

Jak mówiła, ma znakomity sposób, by znaleźć sposób na znakomity kontakt z przedszkolakami. - Wystarczy miłe słowo i uśmiechy. Dzieci uwielbiają się śmiać. A jak już przybijesz z kimś piątkę, to już wiesz, że na pewno jest z tobą – zdradziła.

IMG_4583

Każdy Aktywny Przedszkolak obecny na wydarzeniu w Sopocie otrzymał medal oraz kilka upominków od lokalnych partnerów – firm JULA, Pelikan, Herlitz oraz Pan Pomidor & Company.

Na koniec wszyscy, którzy brali udział w zmaganiach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 w Trójmieście stanęli do wspólnego zdjęcia. Mamy nadzieję, że nadal będziemy się widzieć na zajęciach Przedszkoliada.pl i będziemy mogli powtórzyć tę imprezę za rok.

20160203_115505

Dziękujemy Aktywnym Przedszkolakom i przedstawicielom przedszkoli za obecność, a także wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 w Trójmieście.

pasek Azoty PTour2016 sopot