PRZEDSZKOLIADA EVENT 2014 - TRÓJMIASTO

We wtorek 11 marca w hali sportowej III Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie , odbył się I Trójmiejski Przedszkoliada Event. W sportowych zmaganiach wzięło udział około 160 przedszkolaków z trójmiejskich przedszkoli.

Przedszkolaki rywalizowały na sześciu stacjach, w których musiały wykazać się różnorodnymi umiejętnościami m.in. gry w „mini siatkówkę”, strzał do bramki – stacja strzelecka, sprawności poruszania się z piłkami, rzut do kosza - stacja koszykarska oraz mecz piłki nożnej, który był główną atrakcja rywalizacji.
Małym zawodnikom pomagali trójmiejscy sportowcy, wśród których mogliśmy zauważyć siatkarzy LOTOSU TREFLA Gdańsk (Mustapha M'Baye, Sławek Stolc, Przemek Stępień, Artur Ratajczak) oraz Mistrzynie Polski w siatkówkę z zespołu ATOMU TREFLA Sopot (Justyna Łukasik, Magdalena Kuziak).

Każda ze stacji trwała 8 minut, a po zakończeniu zawodnicy przechodzili do następnych konkurencji, przy głośnym dopingu kolegów i koleżanek z przedszkola oraz Naszego Kangura. Kangur miał tym razem dwójkę pomocników z rodzinnego centrum rozrywki Loopy's World. Warte odnotowania jest również, wspaniałe zachowanie kibiców, którzy pomagali przedszkolakom gorącym dopingiem i uważnie dokumentowali każdą strzeloną bramkę i każdy trafiony rzut do kosza.

Po wspaniałym zaangażowaniu w każdej konkurencji oraz wielu litrach wylanego potu przyszedł czas na podsumowanie I Przedszkoliada Eventu w Trójmieście. Jednogłośnym werdyktem sędziowskim pierwsze miejsce zajęły wszystkie przedszkola.

Na koniec każdy maluch otrzymał paczkę z nagrodami, w której znajdowały się kolorowanki i naklejki Przedszkoliady, Mini Puzzle od firmy Trefla, małe pluszaki, podkładki pod kubki od klubów sportowych i kupony rabatowe do skorzystania z atrakcji rodzinnego centrum rozrywki Loopy's World.

Na koniec jeszcze tradycyjne grupowe zdjęcie wszystkich uczestników i już można zacząć odliczanie do następnego Eventu za rok w Trójmieście. Do zobaczenia w przyszłym roku.