GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - BIAŁYSTOK 2017

W poniedziałek i wtorek w hali sportowej Uniwersytetu w Białymstoku odbyły się cztery tury imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, czyli największego w Europie cyklu eventów o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków.

IMG_3923

Każdego dnia w imprezach uczestniczyło kilkaset dzieci z lokalnych przedszkoli biorących udział w systemie Przedszkoliada.pl, a event okazał się bardzo udanym przedsięwzięciem. Tradycyjnie, zanim Aktywne Przedszkolaki przeszły na stacje, wzięły udział w rozgrzewce.

IMG_3871

Najczęstszym gościem w hali Uniwersytetu w Białymstoku był uśmiech na twarzach dzieci. Radość wywołało ponowne spotkanie z dobrym znajomym, Czerwonym Kangurem Przedszkoliada.pl.

IMG_4138

Czerwony Kangur Przedszkoliada.pl nie był w Białymstoku osamotniony. Pomagała mu przyjaciółka - "Pszczoła", czyli maskotka Jagiellonii Białystok.

IMG_3882

Każdego dnia w obu turach licznie uczestniczyli zawodnicy z lokalnych klubów sportowych będących partnerami eventów. Dzieciom z wielkim zaangażowaniem pomagały siatkarki BAS Białystok.

IMG_4059

Aktywne Przedszkolaki podczas doskonalenia podstaw siatkówki mogły liczyć na wsparcie Fatimy Piasty, Agnieszki Czeropskiej, Anety Szczygielskiej, Katarzyny Dziewiątkowskiej, Marty Kutikow, Pauliny Żukowskiej, Natalii Gronostajskiej, Moniki Jabłuszewskiej, Julii Iber, Zulity Borkowskiej oraz Dominiki Tymosiewicz.

IMG_4113

Aktywnych Przedszkolaków wspierali również futsalistki i futsaliści Heliosa Białystok (Stefania Sylwester, Natalia Tarasiuk, Ola Lemieszek, Monika Czudzinowicz, Małgorzata Jezierska i Jakub Budźko) oraz futboliści amerykańscy Lowlanders Białystok (Bartłomiej Trubaj, Eryk Mąkowski, Mike Kagafas, Tomasz Urbanowicz, Mateusz Sikorski i Krzysztof Czaplejewicz).

Drugiego dnia w hali Uniwersytetu w Białymstoku pojawiła się dodatkowa, ósma stacja - hokejowa. Aktywne Przedszkolaki bawiły się niej pod okiem hokeistów Husarii Białystok.

IMG_3874

IMG_4036

Podczas imprezy dzieci jak zawsze na chwilę odkładały piłki i sięgały po kredki. W strefie, w której Herlitz i Pelikan wraz z nami tworzą ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków Przedszkoliada.pl pod tytułem „Pokoloruj Sport”, rysowały wszystko to, co kojarzy im się ze sportem oraz kulturą fizyczną.

IMG_4105

Przy organizacji Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2017 Białystok pomagali wolontariusze z Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku.

Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz upominki od partnerów wydarzenia.

IMG_4214

Impreza w Białymstoku okazała się sukcesem. Czerwony Kangur Przedszkoliada.pl wraz ze swoją drużyną z pewnością wrócą tu w przyszłym roku.

plakat Azoty PTour2017 bialystok 3b