PRZEDSZKOLIADA EVENT 2014 - BIAŁYSTOK

20 lutego 2014 r. na hali sportowej współorganizatora eventu Uniwersytetu Białostockiego odbył się pierwszy raz w historii w Białymstoku Przedszkoliada Event 2014. Współorganizatorem imprezy został również WSWFiT Białystok.

Łącznie w zabawie udział wzięło prawie 70 dzieci. Do tego doliczyć trzeba wszystkich wspaniałych instruktorów, wolontariuszy, zaproszonych gości, piłkarzy klubu Helios Białystok oraz kibiców - czyli bawiło się z nami ponad 140 osób.

Impreza nie odbyłaby się bez wsparcia władz: Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Białegostoku Pan Tadeusz Truskolaski. Partnerami białostockiej Przedszkoliady zostali również: gmina Supraśl, miasto Białystok, firmy ASTWA i ELHURT-ELMET oraz salon sportowy SOCCER z Białegostoku fundator strojów dla dzieci. Podczas zmagań sportowych, w których główną rolę odgrywała piłka, przedszkolaków wspierali piłkarze klubu futsalowego HELIOS Białystok. Partnerem sportowym został Podlaski Związek Piłki Nożnej.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10:00, od pokazu tańca, tylko trochę starszych dzieci od naszych przedszkolaków, z dobrze w Białymstoku znanego zespołu FAIR PLAY DANCE STUDIO. Rozgrzewkę poprowadził sam promotor z Białegostoku i aktywny piłkarz futsalu Tomek Koniczek oczywiście w asyście kangura Przedszkoliady. Zaangażowanie w rozgrzewkę, małych aktywnych sportowców było duże i zapowiadało wspaniałą zabawę i emocje podczas kolejnych zadań, jakie przed nimi stały. A zadań tych było kilka. Każda grupa Przedszkolaków miała do przejścia 6 stacji, na których wykonywały ćwiczenia z 4 różnych dyscyplin sportowych, w których główna rolę gra piłka. Były, więc stacje siatkarska, koszykarska, stacja piłki nożnej oraz piłki ręcznej. Rozegranych zostało też kilka prawdziwych meczów piłkarskich, na przygotowanym wcześniej mini boisku.

Na zakończenie wszyscy mali sportowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i medale PRZEDSZKOLIADY. Dzieci zapowiedziały w materiale TVP Białystok, że będą kontynuowały zajęcia z piłkami nawet w domu i czekają już na przyszłoroczną imprezę!