PRZEDSZKOLIADA TOUR BIAŁYSTOK 2015

Niedługo przed świętami Wielkanocnymi Przedszkoliada Tour zawitała do Białegostoku. W imprezie wzięło udział ponad 140 dzieci z 8 miejscowych przedszkoli oraz zajęć stacjonarnych. To przeszło dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku.

PRZ_0092

Ważnym punktem wydarzenia była stacja spoczynkowa, na której przedszkolaki poznawały zasady zdrowego odżywiania na specjalnej pogadance przygotowej przez przedstawicielkę Uniwesytetu Łódzkiego. Oprócz teorii, na stacji spoczynkowej, dzieci mogły skosztować zdrowych przekąsek przygotowanych przez organizatorów. Do picia jedynie zdrowy sok tłoczony i woda mineralna. Słodkie i gazowane napoje mają na Przedszkoliada Tour zakaz wstępu:).

PRZ_0160

Dzieci bardzo przykładały się do ćwiczeń w których pomagali studenci Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku.

PRZ_0057

Gościem specjalnym Przedszkoliada Tour 2015 Białystok był młody bramkarz Jagielloni Białystok – Bartłomiej Drągowski. Zawodnikowi wróży się wielką piłkarską przyszłość, a dzieci w czasie zawodów miały okazję z nim porozmawiać, zrobić sobie wspólne zdjęcia, a także wziąć autograf. Mało tego, dzieci ochoczo próbowały pokonać bramkarza i przy kilkunastu próbach Drągowski musiał kilka razy skapitulować w przedszkoliadowej bramce.

PRZ_0174

Oczywiście nie zabrakło stacji hokejowej, na której nie tylko promowano tę dyscyplinę sportu, ale także Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie dywizji 1A, które w kwietniu odbędą się w Krakowie. Polski Związek Hokeja na Lodzie jest ogólnopolskim partnerem sportowym PRZEDSZKOLIADA.PL. Tym razem jednak w wydarzeniu dodatkowo wzięła spora grupa hokeistów z amatorskiej drużyny hokejowej ADH Białystok. Hokejowi goście przynieśli ze sobą dużo sprzętu hokejowego, z którym zapoznawali dzieci.

PRZ_0031

Przedszkolaki wyszły z hali niezwykle zadowolone, ale i dumne. Organizatorzy przygotowali dla nich bowiem na koniec mnóstwo atrakcji, a każdy uczestnik po zawodach otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplomy. Natomiast dla Przedszkoli przygotowano specjalne puchary za udział w imprezie.

PRZ_0179

Projekt Przedszkoliada Tour 2015 jest też objęty patronatem honorowym przez Ministra Sportu i Turystyki – Andrzeja Biernata, Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Marszałka Sejmu Pana Radosława Sikorskiego. Cały cykl Przedszkoliada Tour 2015 jest dofinansowany z piniędzy Ministerstwa Sportu i Turystyki.

PRZ_0002

Na koniec tradycyjnie pamiątkowe zdjęcie i już można zacząć przygotowania do przyszłorocznej imprezy!

PRZ_0197

EVENT PLAKAT 2015 bialy pasek