GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - DĄBROWA GÓRNICZA 2017

W Dąbrowie Górniczej w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum przy Alei Róż 3 odbyła się impreza Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, czyli największego w Europie cyklu eventów o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków.

DSCF4508

W przedsięwzięciu uczestniczyło kilkaset dzieci z lokalnych przedszkoli biorących udział w systemie Przedszkoliada.pl, a event okazał się bardzo udanym przedsięwzięciem. Otworzył go Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza, Zbigniew Podraza.

DSCF4414

Dzieci od samego początku były zachwycone. W świetny nastrój wprowadziło je ponowne spotkanie ze swoim przyjacielem - Czerwonym Kangurem Przedszkoliada.pl.

DSCF4432

We wtorkowej imprezie bardzo licznie wzięli udział zawodnicy z lokalnych klubów sportowych. Dzieci w systemie Przedszkoliada.pl dzieci poznają cztery olimpijskie dyscypliny sportu - piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę oraz koszykówkę. W Dąbrowie Górniczej podstawy siatkówki pomagały im szlifować zawodniczki MKS Tauron Dąbrowa Górnicza - Helena Horka, Marta Koczur i Sonia Grząś.

DSCF4478

W koszykówkę dzieci grały razem z zawodnikami MKS-u Dąbrowa Górnicza. Rzuty do kosza Aktywnym Przedszkolakom pomagali doskonalić Marcin Piechowicz, Adam Skiba i Laimondas Chatkevicius.

DSCF4525

W strefie piłkarskiej dzieciom pomagali i towarzyszyli zawodnicy Zagłębia Sosnowiec - Michał Fidziukiewicz oraz Igor Krzykowski. Był też trener drużyny, Wojciech Pniak.

DSCF4618

Podczas imprezy dzieci jak zawsze na chwilę odkładały piłki i sięgały po kredki. W strefie, w której Herlitz i Pelikan wraz z nami tworzą ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków Przedszkoliada.pl pod tytułem „Pokoloruj Sport”, rysowały wszystko to, co kojarzy im się ze sportem oraz kulturą fizyczną.

DSCF4538

Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz upominki od partnerów wydarzenia, a także miasta Dąbrowa Górnicza. Jeden z partnerów przedsięwzięcia, Wader, sprezentował Aktywnym Przedszkolakom zabawki.

DSCF4683

Impreza w Dąbrowie Górniczej okazała się sukcesem. Drużyna Czerwonego Kangura Przedszkoliada.pl z pewnością wróci tu w przyszłym roku.

plakat Azoty PTour2017 dabrowa