PRZEDSZKOLIADA TOUR DĄBROWA GÓRNICZA 2015

Dużo śmiechu, zabawy, ruchu, prezentów i sportowcy z najwyższej półki oraz blisko 200 rozochoconych i szczęśliwych dzieci z przedszkoli w Dąbrowie Górniczej, Sosnowca, Będzina i Katowic – tak w skrócie można podsumować imprezę Przedszkoliada Tour 2015 Dąbrowa Górnicza, która odbyła się w poniedziałek.
Coraz bardziej widać efekty naszego programu. W poniedziałek hala pełna rozbawionych i aktywnych fizycznie przedszkolaków była tego dowodem, a zmagania w Dąbrowie Górniczej okazały się kolejnym dużym sukcesem cyklu imprez Przedszkoliada Tour.

DSC_0056 1_edited

Na zawodach nie zabrakło gwiazd, a największymi były z pewnością siatkarki walczącego o najwyższe laury w Orlen Lidze Tauron MKS-u Dąbrowa Górnicza – Natalia Piekarczyk i Joanna Staniucha-Szczurek.

54fd9e460f610_gd_edited

Z kolei swoją celność w rzutach do kosza przedszkolaki sprawdzały pod okiem, wzrostowo najbardziej wyróżniających się w tym towarzystwie, koszykarzy - Piotra Zielińskiego, Davida Weaver’a i Pawła Zmarlaka. Cała trójka, choć najwyższa, potrafiła w szybki sposób znaleźć wspólny język z najmłodszymi.

54fd9e5f126d7_gd_edited

W dąbrowskiej hali doszło także do małego wydarzenia – meczu piłkarskiego, który rozegrany został pod okiem piłkarek ekipy Czarni Sosnowiec: Natalii Cisło, Marleny Koniecznej, Dagmary Wieczorek i Mileny Syguły.

54fd9e3220aa4_gd_edited

Swoich sił w hokeju przedszkolaki próbowały w towarzystwie hokeistów Zagłębia Sosnowiec, wśród których najbardziej znanym był zawodnik ekstraligowy Łukasz Podsiadło. Dodatkowo promowane były kwietniowe hokejowe mistrzostwa świata dywizji I, które odbędą się w Krakowie.

DSC_0062 1_edited

Po wszystkim przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz okazałe upominki ufundowane przez lokalnych partnerów: firmę produkującą zabawki - Wader, sportowe centrum handlowe Decathlon Sosnowiec oraz miasto Dąbrowa Górnicza. Torby z prezentami dzieci odebrały od dwóch wiernych towarzyszy zmagań  - przedszkoliadowego Kangura oraz Bobra.

54fd9e7aef018_gd_edited

Warto też dodać, że Przedszkoliada Tour 2015 Dąbrowa Górnicza został objęty honorowym patronatem prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza - Zbigniewa Podrazy. Cały program Przedszkoliada Tour 2015 objęty jest natomiast patronatami: Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Marszałka Sejmu.

54fd9e0e8f890_gd_edited

EVENT PLAKAT 2015 DABROWA pasek