PRZEDSZKOLIADA EVENT 2014 - DĄBROWA GÓRNICZA

Największa impreza sportowa dla przedszkolaków - Przedszkoliada Tour 2014 odbyła się po raz pierwszy także we Dąbrowie Górniczej. 14 Lutego 2014 r. w Hali Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej przy al. Róż 3.

W imprezie wzięło udział blisko 100 przedszkolaków z Dąbrowy Górniczej oraz Sosnowca. Uczestnikami dąbrowskiej edycji były dzieci z Muzyczne Przedszkole Niepubliczne BAJOKO, z przedszkola Filip i Maja, z Tęczowej Krainy Legionów i Kazdębie, Klubów Osiedlowych Helikon z Dąbrowy górniczej oraz z przedszkola Elfik i Akademii Kolorowych Podróży z Sosnowca.

Współorganizatorem imprezy było Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej. Wśród firm wspierających akcję znaleźli się partnerzy lokalni: producent zabawek firma Wader, firma Cargo Express oraz miasto Dąbrowa Górnicza. Patronem medialnym wydarzenia był Przegląd Dąbrowski.

Przedszkolaków i ich rodziców na imprezie powitał oficjalnie Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej Pan Zbigniew Podraza i życzył wszystkim uczestnikom dobrej zabawy i rywalizacji w duchu Fair Play.

Wokół boiska rozmieszczone były stacje z konkurencjami sportowymi i stacja spoczynkowa, na której uczestnicy regenerowali siły i częstowali się pysznościami przygotowanymi przez organizatorów. Przedszkolaki próbowały swoich sił w rzutach do kosza, strzałach do bramki, slalomie z piłkami i innych. Główną atrakcją wydarzenia były mecze piłki nożnej rozgrywane na odgrodzonym boisku. W rozgrywkach obowiązuje jedna podstawowa zasada – nie ma rywalizacji jest wspólna gra i zabawa. Podczas zmagań sportowych dzieciom towarzyszyli sportowcy- koszykarze MKS Dąbrowa Górnicza Przemysław Szymański, Paweł Zmarlak, Michał Wołoszyn, Maciej Maj, Grzegorz Małecki oraz siatkarka Reprezentacji Polski oraz Tauronu MKS Dąbrowy Górniczej Krystyna Strasz.

Dzieci zatańczyły również wspólny taniec z Kangurem – maskotką eventu która towarzyszyła roześmianym przedszkolakom w zabawie a pokaz swoich niemałych umiejętności kozłowania piłkami dali koszykarze MKSu Dąbrowy Górniczej. Wszystkie przedszkolaki, oprócz wspaniałych sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń, otrzymały upominki i dyplomy.

Na koniec wszyscy zapozowali do wspólnego zdjęcia i zakończyli rozgrywki okrzykiem” „To nie pomyłka - przedszkole i piłka!” Przedszkolaki zgodnie oświadczyły, że już czekają na kolejny event – Przedszkoliada Tour 2015. Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok, a na co dzień do udziału w zajęciach Przedszkole i piłka!