PRZEDSZKOLIADA TOUR LEGNICA 2015

Legnica również ćwiczyła z Przedszkoliada Tour 2015! Tym razem nasz cykl imprez sportowych dla najmłodszych zawitał do pięknej Legnicy. W wydarzeniu wzięło udział około 100 wesołych dzieci z miejscowych przedszkoli, które z wielką chęcią prezentowały na kolejnych stacjach swoje umiejętności, bawiąc się przy tym w najlepsze.

DSC_0001 3_edited

Cykl Przedszkoliada Tour zawitał do Legnicy po raz trzeci. Również trzeci raz wsparli tę inicjatywę studenci kierunku Pedagogiki Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy, a jego studenci – przyszli pedagodzy – wspomagali dzieci na stacjach.

DSC_6795_edited

Od strony sportowej przedszkolaki mogły liczyć na pomoc młodych piłkarzy Miedzi Legnica. Zagranie w jednej drużynie z prawdziwymi piłkarzami będzie wspaniałą nagrodą dla ćwiczących co tydzień w przedszkolach przedszkolaków.

DSC_0019 1_edited

PZHL jest obecny na każdej imprezie w ramach cyklu Przedszkoliada Tour 2015. Na stacji hokejowej za każdym razem promowane są Mistrzostwa Świata dywizji 1A, które odbędą się już w ten weekend w Krakowie.

DSC_0009 2_edited

Oczywiście na przedszkoliadowej imprezie nie zabrakło promowania zdrowych zachowań w odżywianiu – co miało miejsce na stacji spoczynkowej. Przedszkolaki poznały zasady prawidłowego odżywiania i świetnie rozróżniały produkty zdrowe, jak i te, których powinno się unikać.

DSC_0014 2_edited

Stałym punktem imprezy było też oczywiście wspólne zdjęcie wszystkich uczestników.

DSC_0023 2_edited

Cykl imprez Przedszkoliada Tour ma na celu zaszczepić w najmłodszych aktywność fizyczną, jako ważny aspekt życia oraz nauczyć przedszkolaki korzystać z tej dziedziny. Dodatkowo rozbudowuje prawidłowe zachowania społeczne wśród najmłodszych i pomaga im odnaleźć się zarówno w pracy indywidualnej, jak i tej grupowej. Inicjatywa ta w tym roku zyskała patronat Ministra Sportu i Turystyki Pana Andrzeja Biernata oraz wsparcie finansowe ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki Patronat Honorowy nad całym cyklem objęli ponadto Polski Komitet Olimpijski oraz Partner Sportowy Przedszkoliada Tour 2015 PZHL - Polski Związek Hokeja na Lodzie.

DSC_0012 2_edited

EVENT PLAKAT 2015 legnica pasek