PRZEDSZKOLIADA TOUR 2013 LEGNICA

5 marca w  hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Złotoryjskiej 144 w Legnicy odbyła się jedna z największych przedsięwzięć sportowych dla przedszkolaków- Przedszkoliada Tour 2013 Legnica, która jest kolejną imprezą sportową w ogólnopolskim kalendarzu Przedszkoliada Event 2013. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent miasta Legnica Pan Tadeusz Krzakowski. Patronami medialnymi wydarzenia były Konkrety, Tygodnik24 legnica-lubin, gazeta legnicka, portal lca.pl oraz portal legniczanin.pl.

W imprezie wzięło udział 50 aktywnych przedszkolaków z 3 legnickich przedszkoli- Przedszkola Niepublicznego Bajka, Gedeon oraz Hobbit. Mali sportowcy mogli pokazać swoim rodzicom, opiekunom i pozostałym kibicom jak dużo nauczyli się podczas cotygodniowych zajęć w swoich przedszkolach prowadzonych przez promotora lokalnego- Ewę Czuchnicką. Dzieci uczestniczyły w grach na 5 stacjach, gdzie próbowały swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych oraz miały okazję odpocząć i posilić na stacji spoczynkowej, na którą to przekąski ufundowali partnerzy sieciowi- firma Kupiec i GoGoSqueeze.

Event nie odbył by się gdyby nie nieoceniona pomoc i wsparcie partnerów. Ogromne wsparcie eventowi okazał Pan Dyrektor ZSTiO w Legnicy Pan Andrzej Boczoń, który udostępnił hale sportową na to szczególne wydarzenie. Nad bawiącymi się dziećmi czuwały studentki pedagogiki z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy. Wielkie podziękowania należą się piłkarzom Miedzi Legnica, którzy przekazywali cenne uwagi swoim przyszłym następcom i pilnowali, żeby gra przebiegała w duchu fair play. Opiekę medyczną eventu zapewniał Pan Daniel Aleksandrowicz z Centrum Promocji Pierwszej Pomocy DAN- MED. Uśmiech na buziach sportowców wywoływały Panie z Sali zabaw dla dzieci Mrowisko, które obdarowały dzieci balonami, naklejkami i wymalowały te uśmiechnięte buźki. Nie można też pominąć Teatru Avatar, który udzielił wsparcia techniczno- animacyjnego, a Kangur po imprezie zameldował, że ma zakwasy ale od śmiechu.

Atrakcje były przewidziane również dla rodziców i opiekunów  zebranych na trybunach. Mieli oni możliwość wzięcia udziału w konkursach zorganizowanych przez sieciowych partnerów PRZEDSZKOLIADA TOUR 2013. Pierwszym konkursem był quiz o zdrowym odżywianiu, w którym nagrodami były zestawy zdrowej żywności od firmy KUPIEC . Natomiast firma BEFADO producent obuwia dziecięcego przygotował konkurs "ZDROWA STOPA" w którym wszyscy uczestnicy otrzymali buciki Reprezentacji Polski dla przedszkolaków. Niespodziankę dla kibiców zapewniła również Pani Jowita Pukas z Akademii Zdrowego Ciała Jofit, która to zachęca do aktywności ruchowej mamy naszych przedszkolaków. Wsparcie w promocji oraz podczas przebiegu eventu udzieliła także Fundacja Espa.

Po zakończeniu wszystkich stacji dzieci zatańczyły wspólny taniec z Kangurem – maskotką eventu oraz poznały maskotkę  GoGoSquueze, która pobawiła się z roześmianymi przedszkolakami. Wszystkie przedszkolaki oprócz wspaniałych sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń, otrzymały upominki i dyplomy. „Mam nadzieję, że dzięki eventowi i zajęciom dzieci nabiorą nawyku aktywności ruchowej, będą kontynuowały na dalszych etapach edukacji swoja przygodę ze sportem, a przede wszystkim nauczą się, że najważniejsze jest fair play”- mówi Ewa Czuchnicka.

Na koniec wszyscy zapozowali do wspólnego zdjęcia i zakończyli event okrzykiem „To nie pomyłka- przedszkole i piłka!” Przedszkolaki zgodnie oświadczyły, że już czekają na kolejny event- Przedszkoliada Tour 2014. Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok, a na co dzień do udziału w zajęciach Przedszkole i piłka!