PRZEDSZKOLIADA EVENT 2014 - LEGNICA

Legnicka edycja ogólnopolskiego projektu „Przedszkoliada Tour 2014”, największej imprezy sportowej dla przedszkolaków odbyła się 10 kwietnia 2014 r. na sali sportowej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przy ul. Złotoryjskiej 144 w Legnicy.

„Przedszkoliada Tour” to cykl imprez organizowanych we wszystkich miastach w Polsce, w których znajdują się placówki realizujące Program Przedszkole i piłka marki Przedszkoliada.

Wśród partnerów lokalnych znaleźli się Wydział Nauk Społecznych i Humanistycznych PWSZ w Legnicy, MKS Miedź Legnica, ZSTiO w Legnicy oraz Decathlon Bielany Wrocławskie. Relacje medialną zapewnili Tygodnik24, legnica naszemiasto, portal lca.pl i inni.

– Przedszkoliada to ogólnopolski system rozrywki ruchowej dla dzieci w wieku przedszkolnym, który łączy w sobie cykliczne zajęcia z piłką pod nazwą Przedszkole i piłka oraz cykl imprez rozrywki-ruchowe, czyli Przedszkoliada Tour. – informuje Ewa Czuchnicka, koordynatorka wrocławskiej edycji.  – Zajęcia mają na celu rozwój aktywności fizycznej wśród przedszkolaków, poprawę koordynacji i kondycji fizycznej oraz krzewienie w nich zasad fair play. – dodaje koordynatorka.

Uczestnikami legnickiej edycji były dzieci z Przedszkola Niepublicznego bajka, Hobbit oraz Gedeon, którym dopingowały rodziny i bliscy. Wokół boiska rozmieszczone były stacje z konkurencjami sportowymi i stacja spoczynkowa, na której uczestnicy regenerowali siły i częstowali się przygotowanymi dla nich zdrowymi przekąskami. Przedszkolaki próbowały swoich sił w rzutach do kosza, strzałach do bramki, slalomie z piłkami i innych. Główną atrakcją wydarzenia były mecze piłki nożnej rozgrywane na środku boiska. W rozgrywkach obowiązuje jedna podstawowa zasada – nie ma rywalizacji jest wspólna gra i zabawa. Podczas zmagań sportowych dzieciom towarzyszyli sportowcy- piłkarze MKS Miedź Legnica SA. Opiekunowie i rodzice dzieci byli pod wrażeniem świetnego podejścia i zaangażowania sportowców. Dzieci były zachwycone, że mogły poznać gwiazdy osobiście- wiele z nich zapowiada, że będą trenować bo też chcą być tacy duzi i tak grać.

Nad bawiącymi się dziećmi czuwali studenci pedagogiki z PWSZ w Legnicy. Studenci dbali o bezpieczeństwo dzieci, tłumaczyli na czym polegają poszczególne konkurencje i przede wszystkim zapewnili, że uśmiech nie schodził z twarzy młodych sportowców.

Dzieci zatańczyły również wspólny taniec z Kangurem – maskotką eventu. Wszystkie przedszkolaki, oprócz wspaniałych sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń, otrzymały upominki i dyplomy.

– Mam nadzieję, że udział dzieci w Przedszkoliadzie Tour oraz cotygodniowych zajęciach, rozbudzi w nich chęć do aktywności ruchowej. Oby na dalszych etapach edukacji kontynuowali przygodę ze sportem i pamiętali, że najważniejsze jest fair play- podkreśla Ewa Czuchnicka.

Na koniec wszyscy zapozowali do wspólnego zdjęcia i zakończyli rozgrywki okrzykiem” „To nie pomyłka- przedszkole i piłka!” Przedszkolaki zgodnie oświadczyły, że już czekają na kolejny event – Przedszkoliada Tour 2015. Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok, a na co dzień do udziału w zajęciach Przedszkole i piłka!