GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
PABIANICE 2018

W czwartek, 15 lutego 2018 r. w Hali MOSIR w Pabianicach odbyła się kolejna impreza w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli jednej z sześćdziesięciu imprez w ramach największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 Pabianice 6

W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich Przedszkoliada.pl, w tym Pabianickiego Klubu Koszykówki PKK 99 (koszykówka męska), PTK Pabianice - Grot Tomiq Pabianice (koszykówka żeńska), Wilki Łódzkie (futbol amerykański), SPR Pabiks Pabianice (piłka ręczna), ŁKS Łódź (piłka nożna), Energia Pabianice (siatkówka).

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 Pabianice 8

Mariusz Baraniuk futbolista amerykański drużyny Wilki Łódź powiedział o Grupa Azoty Przedszkoliada Tour: „Muszę przyznać, że to niesamowita inicjatywa. Cieszy mnie to, że małe dzieci są tak aktywne, i że przede wszystkim chcą takie być.”.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 Pabianice 5

Martyna Boniecka, koszykarka Grot Tomiq Pabianice tak powiedziała o Grupa Azoty Przedszkoliada Tour w Pabianicach: „Jest wspaniale, dzieci są wysportowane i bardzo aktywne.”.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 Pabianice 2

Wyjątkową atrakcję na stacji wszechstronnego rozwoju ruchowego przygotowała Państwowa Straż Pożarna w Pabianicach. Aktywne Przedszkolaki miały przejść tunel, slalom oraz wybrać numer alarmowy do Straży Pożarnej. Dodatkowo, uczyły się udzielania pierwszej pomocy. Jak powiedział Szymon Giza, młodszy ogniomistrz i rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Pabianicach: „Dzieci to żywe srebro, radzą sobie doskonale i z przeszkodami i z zagadkami logicznymi. Przedszkolaki radzą sobie doskonale, wiedzą ile razy trzeba uciskać serce i ile wykonać oddechów ratowniczych. Jestem zbudowany ich postawą.”.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 Pabianice 4

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Pabianicach sięgnęły po kredki aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 Pabianice 9

Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 Pabianice 1

Wszystkie Aktywne Przedszkolaki otrzymały medale i dyplomy oraz nagrody od Partnerów cyklu; firm Herlitz i Pelikan. Pamiątkowe puchary dla uczestników imprezy wręczali Prezydent Miasta Pabianice Grzegorz Mackiewicz i Kierownik Referatu Sportu i Projektów Oświatowych Urzędu Miejskiego w Pabianicach Łukasz Stencel. Nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem, i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 Pabianice 3

W imprezie wzięło udział niemal 350 Aktywnych Przedszkolaków.

Plakat GAPT2018 Pabianice