GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - PABIANICE 2017

We wtorek (28 marca) w hali MOSiR-u w Pabianicach odbyła się impreza Grupa Azoty Przedszkoliada Tour. Uczestniczyło w niej kilkaset dzieci z lokalnych przedszkoli.

20170328_113626-2-2

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to największy w Europie cykl imprez o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków. Dzieci poznają podstawy czterech dyscyplin olimpijskich, a pomaga im tym przyjaciel - Czerwony Kangur Przedszkoliada.pl.

P1100962-2

Poznawane przez Aktywne Przedszkolaki dyscypliny to siatkówka, koszykówka, piłka ręczna oraz piłka nożna. Podczas imprez Grupa Azoty Przedszkoliada Tour mają okazję doskonalić podstawy pod okiem zawodników i zawodniczek z lokalnych klubów sportowych będących partnerami danego wydarzenia. W Pabianicach w siatkówkę razem z dziećmi grały Sylwia Kowalczuk z Energii Pabianice oraz Natalia Malinowska z Jutrzenki Bychlew.

P1110005-2

Dzieci z radością oddawały rzuty na bramkę w strefie piłki ręcznej. Towarzyszyły im i pomagały zawodniczki SPR-u PABIKS Pabianice - Daria Antczak, Daria Trzonek i Zuza Kłębowska.

P1100890-2

Pomocną dłonią służyli wszyscy sportowcy obecni na imprezie. Uczestniczyły w niej koszykarki PTK Pabianice: Katarzyna Szymańska, Renata Piestrzyńska i Julia Piestrzyńska oraz koszykarze PTK'99 - Szymon Rogoziński, Mateusz Grabowski i Igor Walczak. Były też piłkarki nożne PTC Pabianice: Aleksandra Kwiatkowska, Karolina Kania i Andżelika Błoch oraz futboliści amerykańscy z zespołu Wilki Łódzki - Patryk Jęcek i Julian Traczykowski.

P1100905-2

Aktywne Przedszkolaki na chwilę odkładały piłki i sięgały po kredki. W strefie, w której Herlitz i Pelikan tworzą razem z nami ogólnopolski rysunek "Pokoloruj Sport" dzieci na kilkumetrowych arkuszach papierowych rysowały wszystko to, co kojarzy im się ze sportem i kulturą fizyczną.

Dzieci w strefie zdrowego żywienia dzięki pysznościom przygotowanym przez Piątnicę mogły uzupełnić braki energetyczne, zanim z uśmiechem na twarzach wróciły do zabawy.

P1100893-2

Na zakończenie wydarzenia Aktywne Przedszkolaki otrzymały medale, dyplomy, a także upominki od partnerów.

Impreza w Pabianicach obfitowała w wiele pozytywnych wrażeń. Drużyna Czerwonego Kangura Przedszkoliada.pl z przyjemnością wrócą tu za rok.

plakat Azoty PTour2017 Pabianice