GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR - 2017 BYDGOSZCZ

W Bydgoszczy w hali sportowej Wyższej Szkoły Gospodarki odbyła się impreza Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, czyli największego w Europie cyklu eventów o charakterze sportowym dla Aktywnych Przedszkolaków.

IMG_0753

Uczestników przywitała złota medalistka olimpijska z Rio de Janeiro, Magdalena Fularczyk-Kozłowska. Wioślarka, która przysporzyła tyle radości polskim kibicom sportu, życzyła Aktywnym Przedszkolakom znakomitej zabawy.

IMG_0775

Dzieci bawiły się rewelacyjnie. Na ich twarzach co rusz pojawiał się uśmiech. Pojawiły się też różne wzory. O strefę małego kibica i malowanie twarzy zadbali przedstawiciele jednego z partnerów wtorkowego przedsięwzięcia - sali zabaw Kids Play.

IMG_1343

IMG_1131

Dzieciom podczas zabawy towarzyszyli zawodnicy z lokalnych klubów sportowych będących partnerami imprezy. W strefie siatkówki w roli pomocników i nauczycieli znakomicie sprawdzili się Wiktor Olejniczak i Patryk Geffke grający w Młodej Lidze w barwach Łuczniczki Bydgoszcz.

IMG_1200

IMG_1304

Dzieci w systemie Przedszkoliada.pl poznają podstawy czterech dyscyplin olimpijskich - wspomnianej siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej oraz nożnej. W Bydgoszczy abecadło koszykówki pomagały im doskonalić zawodniczki Artego Bydgoszcz - Erin Rooney, Maurita Reid, Bernice Mosby i Denesha Stalloworth.

Pomocną ręką na każdym kroku służyli też wolontariusze z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

IMG_0597

IMG_1138

W strefie przygotowanej przez Marwit Aktywne Przedszkolaki mogły się posilić, wypić pyszne soki i uzupełnić braki energetyczne, zanim wróciły do świetnej zabawy.

IMG_1319

Dzieci na chwilę zamieniały piłki na kredki w strefie, w której Herlitz i Pelikan tworzą wraz z nami ogólnopolski rysunek autorstwa Aktywnych Przedszkolaków pod tytułem "Pokoloruj Sport". Przelewały na papier wszystko to, co kojarzy im się ze sportem oraz kulturą fizyczną.

IMG_1067

IMG_1213

Na zakończenie imprezy dzieci otrzymały pierwsze w życiu medale, dyplomy oraz upominki od partnerów wydarzenia. Na ich twarzach po raz kolejny zagościł uśmiech od ucha do ucha.

IMG_1471

Impreza w Bydgoszczy okazała się sukcesem. Czerwony Kangur Przedszkoliada.pl bardzo chętnie wróci tu w przyszłym roku.

20170307_124243[1]

plakat Azoty PTour2017 Bydgoszcz