PRZEDSZKOLIADA TOUR BYDGOSZCZ 2015

Bydgoszcz – to kolejny przystanek Przedszkoliady Tour 2015. W środę 18 marca, już po raz drugi setka przedszkolaków, z czterech miejscowych placówek, próbowała swoich sił w różnych zadaniach sportowych przygotowanych przez organizatorów.

DSC_0019 3_edited

Partnerem wydarzenia była Małopolska, która również włączyła się w organizację Przedszkoliada Tour Bydgoszcz 2015. W hali pojawiła się specjalna stacja Małopolski, na której organizowane były sztafety.

DSC_0006 4_edited

Nawet kangur Przedszkoliady włączył się w tę współpracę i szalał po hali, dopingując dzieci w koszulce Małopolski. Ulubieniec najmłodszych też miał sporo pracy w czasie imprezy i wszędzie było go pełno.

DSC_0002 5_edited

W Bydgoszczy nie zabrakło super zabawy, śmiechu i szczęśliwych, pomalowanych twarzy. Przedszkolaki, bowiem mogły przy pomocy zdolnych wolontariuszek, przyozdobić swoje buźki w kolorowe rysunki.

DSC_0024 3_edited

Nieodzownym punktem tego wydarzenia jest wykład dotyczący zdrowego odżywiania. W Bydgoszczy na stacji spoczynkowej dzieci poznawały ważne aspekty i zasady obowiązujące w tej sferze życia. Ten punkt Przedszkoliady organizowany jest przy współpracy z Uniwersytetem Łódzkim.

DSC_0032 3_edited

By dzieci poznały nie tylko teorię zdrowego żywienia organizatorzy przygotowali dla nich pyszne owoce, wodę i soki tłoczone bez cukru i konserwantów. Wszystkie zdrowe smakołyki zniknęły w brzuszkach przedszkolaków raz dwa, co było potwierdzeniem tego, że lekcja przyniosła dobry skutek.

DSC_0021 3_edited

Oczywiście nie zabrakło stacji hokejowej, na której nie tylko promowano tę dyscyplinę sportu, ale także Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie dywizji 1A, które w kwietniu odbędą się w Krakowie. Polski Związek Hokeja na Lodzie jest ogólnopolskim partnerem sportowym PRZEDSZKOLIADA.PL. Projekt Przedszkoliada Tour 2015 jest też objęty patronatem honorowym przez Ministra Sportu i Turystyki – Andrzeja Biernata.

DSC_0012 4_edited

DSC_0037 3_edited