PRZEDSZKOLIADA EVENT 2014 - BYDGOSZCZ

We wtorek 25 lutego w hali Zawiszy Bydgoszcz, odbył się I Bydgoski Przedszkoliada Event. W sportowych zmaganiach wzięło udział około 100 przedszkolaków. Na parkiecie w konkurencjach sportowych brały udział Teczowa Kraina z Niemcza, Bajkolandia z Bydgoszczy, Wesołe Serduszka z Bydgoszczy.

Rozgrzewkę przy asyście kangura poprowadziła instruktorka Przedszkoliady Paulina Ściesińska.

Przedszkolaki bawiły się na sześciu stacjach, na których musiały wykazać się różnorodnymi umiejętnościami m.in. gry w „mini siatkówkę”, strzał do bramki – stacja strzelecka, sprawności poruszania się z piłkami, rzut do kosza - stacja koszykarska oraz mecz piłki nożnej, który był główną atrakcja rywalizacji. Małym zawodnikom pomagały piłkarki KKP Bydgoszcz oraz studenci UKW Instytutu Kultury Fizycznej

Każda ze stacji trwała 8 minut, a po zakończeniu zawodnicy przechodzili do następnych konkurencji, przy głośnym dopingu kolegów i koleżanek z przedszkola oraz Naszego Kangura.

Stacją spoczynkową zajęli się natomiast harcerze oraz sponsorzy stacji MARWIT oraz firma cateringowa GRAN. Tam dzieci mogły wypić pyszne soki jednodniowe oraz pożywić się zdrową marchewką i jabłkiem. Na stacji oprócz posiłku malowaniem twarzy dzieci zajęła się firma Family Park. Podziękowanie należą się również firmom STROBUD oraz klubowi fitness i siłowni FIT-MAX które przyczyniły się do organizacji Eventu.

Po wspaniałym zaangażowaniu w każdej konkurencji oraz wielu litrach wylanego potu przyszedł czas na podsumowanie na pokaz gimnastyczny przygotowany przez gimnastyków Zawiszy Bydgoszcz.

Na koniec dzieci dostały od organizatorów drobne upominki oraz zrobiły sobie wspólne zdjęcie ze wszystkimi osobami zaangażowanymi w organizację imprezy oraz oczywiście z kangurem PRZEDSZKOLIADY.