PRZEDSZKOLIADA TOUR PRUSZCZ GDAŃSKI 2015

Kolejne zmagania przedszkolaków za nami. Pełna aktywności fizycznej, zdrowia, radości i kolorów PRZEDSZKOLIADA TOUR 2015 zawitała tym razem do Pruszcza Gdańskiego. W piątek aktywnie czas spędzało ponad 100 dzieci. Wszystkie dzieci, które przybyły do sali sportowej wychodziły z niej zmęczone, ale z wielkimi wypiekami i uśmiechami na twarzach.

CANON 807_edited

Na imprezie Przedszkoliady dzieci nie tylko aktywnie spędzały czas, ale poznały także zasady zdrowego odżywiania. Wszystko dzięki przy współpracy z Uniwersytetem Łódzkim, bowiem specjalnie na imprezy PRZEDSZKOLIADA TOUR został stworzony program stacji spoczynkowej. Na niej prowadzone są pogadanki z najmłodszymi, którzy przez zabawę, zagadki i ilustracje uczą się podstaw zdrowego odżywiania. Cykl PRZEDSZKOLIADA TOUR 2015 nie poprzestaje na teorii, a mocno wdraża wiedzę w praktykę. Na przedszkolaków biorących udział w imprezie czekały wielkie tace pełne zdrowych owoców, a także pyszne i zdrowe świeże soki.

DSC_0332_edited

Tegoroczny projekt PRZEDSZKOLIADA TOUR, który przez rozrywkę i zabawę promuje aktywny i zdrowy tryb życia wśród przedszkolaków współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Ponadto patronat nad cyklem imprez objął Marszałek Sejmu Radosław Sikorski oraz Polski Komitet Olimpijski.

przedszkoliada tour 2015 Pruszcz 110_edited

Nad stacją wyścigów sztafetowych specjalny patronat roztoczyła Małopolska. Małopolska zagościła również na koszulce maskotki kangura Przedszkoliady.

CANON 795_edited

Po wszystkich zmaganiach dzieci otrzymały oczywiście pamiątkowe medale, które dumnie nosiły na szyi oraz specjalnie przygotowane dyplomy.

przedszkoliada tour 2015 Pruszcz 135_edited

Sportową gwiazdą Przedszkoliada Tour Pruszcz Gdański 2015 była Mistrzyni Świata i Europy oraz medalistka Igrzysk Olimpijskich Anna Rogowska. Nasza wspaniała tyczkarka przeprowadziła prawdziwą „olimpijską” rozgrzewkę i dopingowała dzieci na stacji sztafetowej.

DSC_0344_edited

W Pruszczu Gdańskim tradycyjnie wśród dzieci promowana była nowa dyscyplina sportu czyli hokej, a także kwietniowe mistrzostwa świata - dywizji I, które odbędą się w Krakowie z udziałem Reprezentacji Polski.

przedszkoliada tour 2015 Pruszcz 083_edited

Na koniec, jak na każdej imprezie wspólne zdjęcie i do zobaczenia za rok.

DSC_0363_edited

EVENT PLAKAT 2015 pruszcz2 pasek