PRZEDSZKOLIADA EVENT 2014 - STAROGARD GDAŃSKI

W imprezie wzięło udział około 100 przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola "Plastuś" i Niepublicznego Przedszkola "Bajkowy Domek" ze Starogardu Gd., z Publicznego Przedszkola w Lubichowie oraz z Niepublicznego Przedszkola "Czwóreczka" i Niepublicznego Przedszkola "Bajeczka" z Pruszcza Gd.

Najmłodszych dopingowali m.in. rodzice i pozostałe dzieci z tych przedszkoli. Patronat nad imprezą objął prezydent Starogardu Gdańskiego Edmund Stachowicz. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła redakcja "Dziennika Bałtyckiego".

Partnerami Przedszkoliada Event Starogard Gdański 2014 zostali: Elektrociepłownia Starogard, Meble Kass-Robert Kass, Medpharma, Grabpol oraz Drukarnia KIM.

W ramach wolontariatu przy imprezie pomagali: Hufiec Starogard gdański, uczennice klasy sportowej w Gimnazjum nr 2 w Starogardzie Gd, młodzi koszykarze klubu sportowego Polpharma Starogard Gdański.

Rozgrzewkę poprowadził znany z występów na w drużynie Polpharmy Starogard Gdański Michael Hicks, który wraz z kolegą z drużyny Danielem Wallem instruował nasze przedszkolaki przy rzucaniu do kosza. Widać było rękę profesjonalistów, bo dzieci trafiały z dużą regularnością.

Tradycją jest że na każdym przedszkoliadowym Evencie specjalnym gościem jest maskotka Przedszkoliady czyli czerwony kangur. W Starogardzie Gd. Był wyraźnie w dobrym humorze bo wszędzie go było pełno i jeżeli właśnie nie stał na bramce albo nie rzucał do kosza to uczył dzieci tańczyć.

Starogard Gdański jest kolejnym nowym miejscem na mapie zajęć Przedszkoliady w tym roku i mamy nadzieję, że zagości na niej już na stałe. Do zobaczenia za rok!