PRZEDSZKOLIADA EVENT 2014 - SŁUPSK

W Słupsku Przedszkoliada Event organizowana jest po raz trzeci. Mateusz Nikel, promotor Przedszkoliady w województwie pomorskim:

- Naszym celem jest zapewnienie dzieciom rozrywki i edukacji ruchowej, tak ważnej w dzisiejszym młodym społeczeństwie. Dzisiaj nasi instruktorzy prowadzą zajęcia w przedszkolach w całej Polsce, a w bierze w nich udział blisko 3500 przedszkolaków. Jak podkreśla Mateusz Nikel Przedszkoliada cały czas się rozwija.

- Przewidujemy, że z każdym kolejnym rokiem liczba przedszkolaków biorących udział w naszym systemie rozrywki ruchowej będzie się wyraźnie zwiększać. W Słupsku i okolicy działam osobiście od 2010 roku i już mam pod swoimi skrzydłami ok. 400 dzieci - mówi promotor Przedszkoliady Event.

Dzieci, które zebrały się w poniedziałek w Hali Gryfia uczestniczyły w pięciu stacjach sportowych i jednej spoczynkowej, podczas której mogli odpocząć, coś zjeść i napić się.

Zawodnicy z różnych przedszkoli w tym samym czasie rzucali do bramki, do kosza, ścigali się kozłując piłkę, odbyli mecz piłkarski i bitwę na piłki. W zawodach sportowych udział wzięło siedem przedszkoli, w tym ze Słupska, Kobylnicy i Włynkówka. Przybyli także rodzice, którzy trzymali kciuki za swoje dzieci.

- To naprawdę dobra impreza. Syn wczoraj przygotowywał się koszykarsko i piłkarsko. Mamy przy bloku boisko do koszykówki i kawałek trawnika udostępniony dla wyczynów piłkarskich. Szymon lubi sobie pobiegać, porzucać, dobrze współpracuje również ze swoimi kolegami - mówi pan Tadeusz, tata Szymona z przedszkola nr 24 w Słupsku.

W Słupsku dzieci otrzymały gadżety ufundowane przez multimarket JULA. Poczęstunek w postaci batoników i napojów ufundowała firma DOORPLAST. Park wodny redzikowo przekazał wejściówki na basen, które wygrywali rodzice w konkursach.