PRZEDSZKOLIADA TOUR 2013 SŁUPSK

06.02.2013 roku odbył się II SŁUPSKI PRZEDSZKOLIADA EVENT, którego organizatorem i prowadzącym był Mateusz Nikel, promotor PRZEDSZKOLIADY w Słupsku oraz powiatach słupskim, bytowskim, sławieńskim.

W tym roku udział w nim wzięło ok. 400 przedszkolaków z 11 placówek z regionu słupskiego, czyli dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. Dlatego też tegoroczna edycja podzielona została na dwie tury.

Dzięki uprzejmości Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji impreza mogła odbyć się w nowej hali lekkoatletycznej znajdującej się na terenie Stadionu 650-lecia w Słupsku. Hala ta okazała się ona idealna na nasze potrzeby. Dzieci były zafascynowane tartanową nawierzchnią często widzianą przez nie po raz pierwszy w życiu. Mam nadzieję, że wszyscy byli bardzo zadowoleni, choć uśmiechnięte buzie naszych małych podopiecznych mówiły same za siebie. - mówi Mateusz Nikel

Dzieci po rozgrzewce poprowadzonej przez zawodniczki drużyny MKS Słupia Słupsk oraz naszego wysportowanego kangura przystąpiły do udziału w grach i zabawach, które odbywały się na pięciu stacjach sportowych, na których przedszkolaki współzawodniczyły w różnych konkurencjach demonstrowanych wcześniej przez piłkarki ręczne oraz naszych instruktorów i wolontariuszy.

STACJA "SIATKARSKA":

STACJA "WYŚCIGI":

STACJA "MECZ PIŁKARSKI":

STACJA "STRZELECKA":

STACJA "KOSZYKARSKA":

Natomiast stacja szósta, była stacją spoczynkową, na której najmłodsi zajadali przysmaki ufundowane przez firmę KUPIEC oraz mogli spróbować wyciskanych musów owocowych GOGO SQUEEZ.

Podczas imprezy panowała iście piknikowa atmosfera i mimo zażartej rywalizacji wszyscy doskonale się bawili. Odbyły się również konkursy dla publiczności. W konkursie wiedzy o zdrowej żywności oraz konkursie sportowym pod nazwą „Zdrowa Stopa”, kibice wygrywali paczki ze zdrową żywnością firmy KUPIEC oraz buty dla swoich pociech marki BEFADO.

Na koniec imprezy przedszkolaki otrzymały paczki z upominkami od PRZEDSZKOLIADY i naszych partnerów.

Impreza na pewno nie odniosłaby takiego sukcesu gdyby nie pomoc wspomnianych już partnerów sieciowych, ale również naszych lokalnych partnerów jak szwedzki multimarket JULA, który ufundował nagrody dla wszystkich przedszkoli a były nimi bramki i kije do gry w Unihokeja.

Bardzo pomogła nam firma NIEDŹWIADEK, której właściciel Pan Marcin Urbanowicz zapewnił oprawę muzyczną oraz atrakcje dla kibicujących przedszkolaków.

W konkursie tanecznym, kibicujące dzieci zdobywały natomiast wejściówki do Parku Wodnego Redzikowo.

Ogromne podziękowania kieruję również do wolontariuszy z V LO, którzy wykazali się doskonałym podejściem do dzieci, świetną organizacją i cały czas dopisującym dobrym humorem. Niezastąpione były również juniorki MKS Słupia Słupsk, które pomagają nam od samego początku istnienia PRZEDSZKOLIADY w Słupsku. Dziękuję każdemu kto choćby w najmniejszym stopniu przyczynił się do sukcesu II SŁUPSKIEGO EVENTU PRZEDSZKOLIADY.