PRZEDSZKOLIADA EVENT 2014 - SZCZECIN

5 lutego w Hali Szczecińskiego Domu Sportu przy ulicy Wąskiej 14 odbyła się jedno z największych przedsięwzięć sportowych dla przedszkolaków. „III Przedszkoliada Event jest kontynuacją Przedszkoliada Tour 2014, który rozpoczął się na początku stycznia w Łodzi.

W imprezie wzięło udział 350 maluchów aż z kilkunastu szczecińskich przedszkoli.. Zaproszenia z dużą chęcią przyjęli także sportowcy ze szczecińskich drużyn. Były piłkarki Olimpii Szczecin z trenerką Natalią Niewolną, byli futsaliści Pogoni' 04 Szczecin (Michał Kubik i Artur Jurczak), szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin (Patrycja Noga i Lucyna Wilamowska) czy koszykarki Wilczyc Morskich Szczecin (Agnieszka Kaczmarczyk i Aneta Kotnis). Większość z nich gra w ekstraklasie. I choć dzieciom za dużo nazwa rozgrywek jeszcze nie powie, to uczyć się trzeba od najlepszych. Nie zabrakło także uczestnika Igrzysk Olimpijskich w gimnastyce sportowej, Romana Kuleszy z Kusego.

- Myślę, że to dla dzieci jest wielki ubaw, no i jakaś szansa rozwoju - powiedziała koszykarka Wilczyc, Agnieszka Kaczmarczyk, która ostatnio została powołana do dorosłej kadry. - Być może to właśnie tutaj niektóre z tych pociech postawią pierwsze kroki w danym sporcie, może złapią bakcyla. Oczywiście fajnie, jeżeli zaczną uprawiać koszykówkę, bo to mój sport, ale w tym wieku każdy ruch jest ważny.

Ze względu na dużą ilość uczestników organizatorzy postanowili podzielić na dwie części, a po każdej dzieciom przyznawano nagrody, medale. Wszystkie przedszkola zgodnie zajęły pierwsze miejsca.

- Nasi wychowankowi przez cały rok chętnie biorą udział w różnych zawodach sportowych. Staramy się, aby dzieci spędzały dużo czasu na świeżym powietrzu i rozwijały swoje pasje - mówi Barbara Kowalczyk, dyrektorka Przedszkola Publicznego nr 1. - Zawody sportowe są dla nich urozmaiceniem i wielkim przeżyciem. Nasi wychowankowie mogą zaprezentować swoje umiejętności, co daje im wielką satysfakcję. Dodatkowo mogą poczuć ducha sportowej rywalizacji - dodaje.