PRZEDSZKOLIADA TOUR 2013 SZCZECIN

27 lutego w Hali Szczecińskiego Domu Sportu przy ulicy Wąskiej 14 odbyła się jedna z największych przedsięwzięć sportowych dla przedszkolaków. „II Przedszkoliada Event jest kontynuacją Przedszkoliada Tour 2013, który rozpoczął się na początku stycznia w Łodzi.

- Nasi wychowankowi przez cały rok chętnie biorą udział w różnych zawodach sportowych. Staramy się, aby dzieci spędzały dużo czasu na świeżym powietrzu i rozwijały swoje pasje - mówi Barbara Kowalczyk, dyrektorka Przedszkola Publicznego nr 1. - Zawody sportowe są dla nich urozmaiceniem i wielkim przeżyciem. Nasi wychowankowie mogą zaprezentować swoje umiejętności, co daje im wielką satysfakcję. Dodatkowo mogą poczuć ducha sportowej rywalizacji - dodaje.

Patronat nad imprezą objął Prezydent miasta Szczecin Pan Piotr Krzystek. Patronami medialnymi wydarzenia były Głos Szczeciński, TVP Szczecin oraz portal aktuwujsiebie.pl.
Dzięki pomocy zawodniczek Piasta Szczecin, Pogoni Baltica Szczecin oraz Olimpii Szczecin, przedszkolaki miały pomoc na najwyższym krajowym poziomie w danych dyscyplinach.
Lokalne instytucje takie jak: Aqua Park Laguna w Gryfinie, Twoje Okna, Firma Petra czy Firma Granit Hurt zapewniły dzieciom atrakcję w postaci różnego rodzaju upominków.

- To dopiero druga edycja Przedszkoliady, a zainteresowanie eventem zdecydowanie rośnie. W zeszłym roku wystartowało 5 placówek, w tym roku gościliśmy 9 przedszkoli. Liczymy, że w przyszłym roku będzie ich zdecydowanie więcej - mówi Adrian Szpakowski, promotor projektu. - Bawiliśmy się bardzo dobrze, mam nadzieję, że event przyniósł wiele satysfakcji przede wszystkim najmłodszym uczestnikom - dodaje.

Wydarzeniu towarzyszył duch sportowej rywalizacji oraz doping, zgromadzonych na trybunach dzieci i wychowawców. W przerwie między kolejnymi sportowymi stacjami przedszkolakom dodawały energii musy owocowe GoGosqueeZ oraz miniwafelki firmy KUPIEC.

Atrakcje nie były jednak przewidziane tylko dla aktywnych przedszkolaków. Rodzice zebrani na trybunach mieli możliwość wzięcia udziału w konkursach zorganizowanych przez sieciowych partnerów PRZEDSZKOLIADA TOUR 2013. Firma BEFADO producent obuwia dziecięcego przygotował konkurs "ZDROWA STOPA" w którym wszyscy uczestnicy otrzymali buciki Reprezentacji Polski dla przedszkolaków.
Drugim konkursem był quiz o zdrowym odżywianiu, w którym nagrodami były zestawy zdrowej żywności od firmy KUPIEC.

Wszystkie drużyny, oprócz wspaniałych sportowych emocji i niezapomnianych wrażeń, otrzymały medale oraz nagrody rzeczowe.
- W sporcie zawsze ktoś wygrywa. Mam nadzieję, że symboliczne medale dadzą wiele satysfakcji dzieciom i będą niecodzienną pamiątka. Liczę, że dzisiejsze spotkanie nauczyło ich sportowego zachowania oraz woli walki - mówi Adrian Szpakowski.

Wspólne  pozowanie do zdjęć zakończyło II szczeciński event  z cyklu Przedszkoliada Tour  2013. Wszystkie przedszkolaki ze Szczecina  już czekają na kolejną, wspaniałą zabawę z Kangurem w przyszłym roku! Do zobaczenia!