GRUPA AZOTY PRZEDSZKOLIADA TOUR
BEŁCHATÓW 2018

W czwartek, 22 marca 2018 r. w Hali "Energia" w Bełchatowie odbyły się 2 kolejne imprezy w ramach Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018, czyli największego w Europie cyklu imprez sportowych dla przedszkolaków. Wzięło w nich udział prawie 400 Aktywnych Przedszkolaków.

_MG_0474-Pano

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour to jeden z projektów w ramach ogólnopolskiego systemu rozrywki ruchowej Przedszkoliada.pl. Wszystkie Aktywne Przedszkolaki są uczestnikami Drużyny Kangura, obecnej w 150 miastach w Polsce. System Przedszkoliada.pl zapewnia rozrywkę ruchową, przeciwdziała otyłości i upowszechnia wszechstronny rozwój ruchowy, a także naucza podstaw olimpijskich dyscyplin sportu: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i piłki ręcznej.

_MG_0203

W przeprowadzeniu imprez poza Instruktorami Przedszkoliada.pl pomagali sportowcy z lokalnych klubów partnerskich Przedszkoliada.pl, w tym: PGE SKRA Bełchatów, GKS Bełchatów, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy w Bełchatowie, Rugby Club Bełchatów, Akademia Piłkarska Soccer Bełchatów.

_MG_0201

Grupa Azoty Przedszkoliada Tour, to nie tylko sport, ale także edukacja i rozrywka. Podobnie jak podczas wszystkich imprez cyklu, Aktywne Przedszkolaki w Bełchatowie sięgnęły po kredki, aby w ramach akcji „Pokoloruj sport” prowadzonej wspólnie z markami: Herlitz i Pelikan rysować wszystko to, co kojarzy im się ze sportem. Obraz który powstanie będzie dziełem wszystkich uczestników Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018.

_MG_0493

Paweł Tomczuk, zawodnik Rugby Club Bełchatów tak skomentował Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Bełchatowie: „Dzieci zarażają uśmiechem przy tych aktywnościach sportowych. Jest naprawdę świetnie!”.

_MG_0649

Aktywne przedszkolaki poznawały również podstawowe zasady ekologii, których uczyły się dzięki Stora Enso.

_MG_0431

Wszyscy uczestnicy Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2018 w Bełchatowie otrzymali nagrody od Partnerów cyklu: firm Herlitz i Pelikan oraz pamiątkowe medale ufundowane przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji "WOD.-KAN." Oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Bełchatów.

_MG_0687

Na zakończenie imprezy, nie obyło się bez przybicia „piątki” z Kangurem i wspólnego zdjęcia Drużyny Kangura.

_MG_0369

Plakat GAPT2018 Bełchatów